افتتاح نیروگاه گازی بندر بوشهر با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی
اشتراک گذاری

به گزارش سیراف خبر به نقل از صداو سیما مرکز بوشهر، طبق گفته های سیاوش ارجمندزاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، نیروگاه گازی برق ۴ و نیم مگاواتی تعاونی کاربران مجتمع بندری نگین با قابلیت توسعه به ۸ و نیم مگاوات با ۵۰ میلیارد ریال اعتبار از جمله طرح هایی است که امروز به بهره برداری رسید.

ارجمند هدف از اجرای این طرح را تامین برق مورد نیاز بندر و کمک به پایداری آن اعلام کرد و تصریح کرد: این نیروگاه همچنین می تواند در صورت کمبود برق در بوشهر تولید مازاد خود را به شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر عرضه کند.

با اعلام مدیر کل بنادر و دریانوردی استان، از جمله طرح‌هایی که به بهره برداری می رسند، لایروبی حوضچه دسترسی بندر محمد عامری و احداث دایک سنگی استحصال است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه ظرف مدت ۱۵ ماه و باصرف  ۸۴ میلیارد ریال اجرایی شده است گفت : در این طرح عملیات لایروبی حوضچه بندر به حجم ۱۱۰ هزار متر مکعب و  احداث دایک سنگی استحصال با حجم مصالح ۷۰ هزار مترمکعب اجرایی شده است؛ همچنین عملیات اجرایی اسکله شمع و عرشه بندر محمدعامری نیز به طول ۹۰ متر در این بندر آغاز شد که در ۱۸ ماه و با ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا می شود.

بنا به گفتۀ وی، طرح توسعه این بندر شامل اجرا اسکله شمع و عرشه بتنی به طول ۱۸۰ متر احداث مستحدثات ، تاسیسات و تجهیزات خشکی در پسکرانه است که در ۲ فاز ۹۰ متری اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی اسکله بندر بوالخیر عنوان کرد: عملیات احداث اسکله شمع و عرشه به طول ۱۵۰ متر و دایک سنگی به طول ۴۷۰ متر در بندر تجاری بوالخیر تنگستان در مدت ۲۰ ماه و با ۲۵۲ میلیار ریال اعتبار اجرایی می شود.

ارجمندزاده اضافه کرد: طرح توسعه این بندر شامل اجرا اسکله شمع و عرشه بتنی به طول ۴۵۰ مترو احداث دایک سنگی به طول ۴۷۰ متر برای تامین فضای خشکی در پسکرانه و همچنین احداث مستحدثات، تاسیسات، و تجهیزات خشکی در پسکرانه است که اجرای آن در سه مرحله پیش بینی شده است.
بندر عامری در چهار کیلومتری جنوب شهر دلوار شهرستان تنگستان واقع شده است و بندر بوالخیر در ۲۷ کیلومتر شمال دلوار قرار دارد.

لينک کوتاه :

اشتراک گذاری

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی