اقلام جشن روز پارالمپیک به آسیب دیدگان زلزله میانه اهدا شد
اشتراک گذاری

اقلام جشن روز پارالمپیک به آسیب دیدگان زلزله میانه اهدا شد.

آندرو پارسونز

به گزارش سیراف خبر به نقل از خبرگزاری فارس، هادی رضایی دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در خصوص برگزاری برنامه های هفته و نیز روز ملی پارالمپیک در سراسر ایران گفت: با وجود تدارکات گسترده و اقدامات متعدد، متاسفانه جشن روز ملی پارالمپیک در تهران به دلیل آلودگی هوا لغو شد و از آنجا که سلامتی شرکت کنندگان در این مراسم، که از کودکان دارای معلولیت بودند، برای ما در درجه اول اهمیت قرار داشت، این مراسم را برگزار نکردیم.

طبق گفته های این مقام اجرایی، جشن روز ملی پارالمپیک و همینطور برنامه های در نظر گرفته شده برای هفته پارالمپیک با قوت در ۳۰ استان کشور انجام شد؛ که ۶۰ هزار نفر از افراد دارای معلولیت و خانواده های آنها در این مراسم شرکت کردند.

به گفتۀ رضایی، کمیته بین المللی پارالمپیک از برگزاری برنامه های این هفته در سراسر کشور قدردانی کرد و گزاش ویژه ای نیز در این زمینه منتشر نمود و رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک نیز پیام ویژه ای برای این روز صادر کرده بود.

وی در پایان گفت: با توجه به لغو مراسم روز ملی پارالمپیک در تهران، اقلام در نظر گرفته شده برای این جشن به هم وطنان آسیب دیده در زلزله شهرستان میانه اهدا شد.

آندرو پارسونز، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک نیز پیام ویژه ای به کمیتۀ پارالمپیک ایران برای روز ملی پارالمپیک ارسال کرد.

متن پیام آندرو پارسونز به شرح زیر است:

“به دوستانم در ایران سلام می‌کنم. روز ملی پارالمپیک را به شما تبریک عرض می نمایم. متاسفانه امسال قادر نیستم در کنار شما باشم اما برای شما آرزوی موفقیت می کنم.

ایران یک NPC قدرتمند و تاثیرگذار در جنبش پارالمپیک به شمار می رود و مشاهده آنچه که شما در بسیاری از رشته های ورزشی با ورزشکاران خوبتان انجام می دهید، غیرقابل باور است.

بی صبرانه منتظر دیدار شما در توکیو ۲۰۲۰ هستم و برای شما آرزوی موفقیت در روز ملی پارالمپیک ایران در سال ۲۰۱۹ را دارم.”

لازم به ذکر است که برنامه های هفته پارالمپیک سال ۹۸ از ۱۶تا ۲۲ آبان ماه در سراسر کشور برگزار شد.

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی