بررسی احداث پلاژ بانوان جدید در شهر بوشهر
اشتراک گذاری
پلاژ بانوان بوشهر

به گزارش سیراف خبر؛ پلاژ بانوان بوشهر به عنوان تنها تفریح گاه اختصاصی زنان مشکلات فراوانی دارد. با توجه به حجم بالای مشکلات پلاژ بانوان در شهر بوشهر نور الدین امیری به اتفاق اعضای شورای شهر امکان ایجاد یک پلاژ بانوان جدید برای شهر بوشهر را مورد بررسی قرار دادند. پلاژ بانوان در شهر بوشهر که در جنب پارک دانشجو(آب‌شیرین‌کن) قرار دارد با قدمتی حدوداً ۲۰ ساله، دارای اشکالات سازه ای و فنی فراوانی است. یکی از مهمترین این ایرادات محصور شدن آب و نبود امکان رفت و آمد صحیح آب دریا در این پلاژ است که در نهایت منجر به عوارض جانبی متعددی برای این ساحل شده است.

از دیگر مواردی که شهرداری را به فکر احداث یک پلاژ جدید انداخته است هزینۀ بالای لایروبی پلاژ کنونی است که بیش از ساخت یک پلاژجدید می‌تواند هزینه زا باشد. بنابراین با توجه به هزینه‌بر بودن لایروبی و تجهیز مجتمع فرهنگی تفریحی صدف، امکان احداث یک پلاژ جدید در بازدید شهردار و اعضای شورای شهر بوشهر از مجتمع فرهنگی تفریحی صدف (پلاژ بانوان) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

احمد بارگاهی، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر به عنوان میزبان این نشست، با تأکید بر اهمیت بالای فراهم نمودن زمینه‌های نشاط بانوان در جامعه گفت: بانوان بوشهری بایستی از بهترین امکانات برخوردار باشند و در این راستا از شهردار محترم خواهشمندیم با توجه به پتانسیل‌های مجتمع فرهنگی تفریحی صدف و لزوم فراهم‌آوری مکان تفریحی مناسب و در شأن بانوان بوشهری، تدابیر لازم را اتخاذ نمایند.

گفتنی است با در شرایط اقلیمی خاص بوشهر که گرمی هوا همواره یکی از موانع تفریحات عمومی شهر فرض شده است، پلاژ بانوان تنها مکان اختصاصی تفریحی زنان بوشهری است که سال‌هاست با کمبودهای جدی روبه‌رو است. از سوی دیگر آنچه در این سال‌ها گذشته محدود ماندن امکانات تفریحی اختصاصی برای زنان بوشهری به همین پلاژ است. در شرایطی که زنان بوشهری با مشکلات فراوانی به لحاظ روحی روانی و نیز جسمی مواجهه هستند و در برخی از موارد همچون کمبود شدید ویتامین دی و یا مصرف دخانیات و یا نداشتن تحرک بدنی جزء چند استان اول کشور محسوب می‌شوند، ضرورت توجه به تفریحات سالم برای زنان بوشهری بیش از پیش خود را نشان می‌دهد. سیراف خبر پیش از این گزارش‌هایی در خصوص نظرات زنان نسبت به پلاژ بانوان منتشر نموده که از سطح نارضایتی آنان از شرایط پلاژ در تابستانی که گذشت حکایت می‌کند.

لينک کوتاه :

اشتراک گذاری

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی