بزرگترین پروندۀ جنایی تاریخ ایران
اشتراک گذاری

بزرگترین پروندۀ جنایی تاریخ ایران، حیوان آزاران برای جامعه خطرناک اند!

به گزارش سیراف خبر، محمد بسیجه معروف به بیجه متهم اصلی جنایات پاکدشت بود. وی کارگر کوره پز خانه ای در همان منطقه بود که به تجاوز و قتل بیش از ۱۷ کودک و ۳ بزرگسال اعتراف کرد. ماجرای قتل کودکان در اطراف تهران، به عنوان بزرگ ترین پرونده جنایی تاریخ ایران شناحته شد و به شدت افکار عمومی را در سطح کشور تحت تاثیر قرار داد.

او برای شروع دست به کشتن حیواناتی چون سگ و گربه زد. به گفتۀ دوستان و همسایه های محمد بیجه او عاشق آزار دادن حیوانات بود. محمد سگ ها را در بیابان های اطراف می گرفت و به خانه می برد و پس از چند روز آن ها را می کشت.

احمد یکی از کارگران کارخانۀ آجرپزی می گوید: محمد جوان آرامی بود. او هیچ وقت با همسایه ها و کارگرها با عصبانیت رفتار نمی کرد. محمد در ابتدا در این کارخانه کار می کرد اما پس از مدتی کار را رها کرد. پس از آن او روی پشت بام  می نشست و به کار کردن کارگران و بازی بچه ها نگاه می کرد. او سگ ها را در بیابان ها می گرفت و به خانه شان می آورد و پس از چند روز آن ها را می کشت. او یک بار به من گفت تا به حال ۱۰۰ سگ را کشته ام و از این کار لذت می برم.

اعدام بیجه در ۲۶ اسفند ۱۳۸۳ در شرایطی صورت گرفت که بیش از پنج هزار نفر در محل حاضر شده بودند. هنگام خروج بیجه از خودروی پلیس در محل اجرای حکم، وی توسط کودکی که برادر یکی از مقتولان بود به وسیلۀ چاقو زخمی شد. به او پیش از اعدام ۱۰۰ ضربه نیز تازیانه زده شد. بیجه هنگام شلاق خوردن دو بار به زانو افتاد، اما در جریان اجرای حکم خاموش و آرام باقی ماند ولی او در مورد اعدام گفته بود که من استحقاق حکم اعدام را ندارم!

حیوان آزاری می تواند باعث کاهش حساسیت یک فرد نسبت به رنج و آسیب به دیگران شود. تحقیقات در زمینه روانشناسی و جرم شناسی نشان می دهد، افرادی که مرتکب اقدامات حیوان آزاری می شوند، به راحتی علیه انسان های دیگر نیز اقدامات خشونت آمیزی انجام می دهند. از طرفی مطالعات انجام شده توسط دانشگاه ماساچوست به این نتیجه رسید، افرادی که از حیوانات سوء استفاده می کنند، احتمالا پنج برابر بیشتر مرتکب جنایات خشونت آمیز علیه انسان می شوند.

منبع: صفحه اینستاگرام مجمع فعالان زیست محیطی جهان

لينک کوتاه :

اشتراک گذاری

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی