بیماران بوشهری به تزریق خون نیاز مداوم دارند
اشتراک گذاری

مدیرکل انتقال خون بوشهر گفت: در استان بیمارانی داریم که به طور مکرر به تزریق خون احتیاج دارند در نتیجه نیاز مداوم به خون در استان احساس می شود.

انتقال خون

به گزارش سیراف خبر، نرگس عبیدی مدیرکل انتقال خون بوشهر در گفتگو با خبرنگار گفت: در بوشهر نیاز به خون و فرآورده های خونی همواره احساس می شود زیرا در استان بیمارانی داریم که به طور مکرر به تزریق خون احتیاج دارند، لذا اهدا کنندگان با اهدای خون مستمر ضمن ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری در جامعه، به این بیماران زندگی دهند. بیماران مبتلا به تالاسمی و یا سرطان مرتبا به خون احتیاج دارند، به همین دلیل از مردم و شهروندان عزیز درخواست دارم که به صورت مستمر و مداوم به پایگاه های تعیین شده به منظور اهدای خون مراجعه نمایند.

طبق اعلام این مقام مسئول، در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی ۳۰۳ نفر به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کردند که از این تعداد ۲۳۰ نفر موفق به اهدای خون، پلاکت و پلاسما شدند. 

میزان اهدای خون نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یا کاهش نداشته است. 

عبیدی در خصوص میزان سلامت خون های اهدایی اظهار داشت: آزمایشات هپاتیت، ایدز، سفلیس، و آزمایش گروه بندی خون بر روی خون های اهدایی انجام می شود و در صورتی که جواب آزمایشات منفی باشد سلامت خون تایید می شود.

اگر فرد یا افرادی به هر دلیل توانایی اهدای خون را ندارند مبلغ فرهنگ اهدای خون برای تشویق جامعه به این کار معنوی و بزرگ باشند.

 

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی