بیکاری جوانان استان بوشهر و مسئولیت اداره کل کار این استان
اشتراک گذاری

بیکاری جوانان استان بوشهر یکی از مهمترین و پر رنگ‌ترین اشکال محرومیت در استانی است که سرشار از منابع خداداد و فرصت‌های توسعه است. اما نبود مدیریت‌های صحیح برای بهره برداری هدفمند از این فرصت‌ها و منابع بزرگ‌ترین چالش اشتغال جوانان استان بوشهر شده است. جمعی از فارغ التحصیلان جویای کار استان بوشهر یادداشتی برای سیراف خبر ارسال کرده اند و این چالش مدیریتی را به نقد کشیده‌اند.

حمیدرضا پناه

سیراف خبر؛ یادداشت وارده: یکی از مشکلات اساسی که امروزه خانواده‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند مشکل اشتغال جوانان است . کمتر خانواده‌ای را می‌توان امروز در سراغ گرفت که در آن جوان بیکاری وجود نداشته باشد. در استان برخورداری چون بوشهر که به گفته خود مسئولین قطب صنعت و انرژی و درآمد کشور است و فرصت‌های شغلی بسیار خوب و مناسبی در آن وجود داشته و دارد سخن از بی کاری مطلقاً زیبنده نیست.

همیشه در آستانۀ انتخابات، کاندیداها برای جلب نظر مردم از اشتغال جوانان، به ویژه جوانان تحصیل‌کرده سخن‌ها گفته و قول‌ها می‌دهند اما در فردا روز انتخابات آنچه که به دست فراموشی سپرده می‌شود همین وعده‌های فراوان است. این رویه در طول تاریخ انتخابات استان همواره وجود داشته بی آنکه در نهایت مشکل بیکاری جوانان استان بوشهر حل شود. با یک بررسی حداقلی و سادۀ پنج سال اخیر به این نتیجه می‌رسیم که یکی از مشکلات اصلی، عدم وجود مدیر بومی دلسوز و کارآمد در مسند تصمیم گیری در حوزۀ کار و کارگری استان بوده است .

رویکرد مدیریت اداره کل کار استان بوشهر در طی این سال‌ها بر محور اشتغال‌زایی برای جوانان بومی نبوده و سیاست گذاری‌های مدیریتی در آن نیز سمت و سویی کاملاً متفاوت داشته است. آنچه این سیاست گذاری‌ها را به ضرر اشتغال جوانان استان بوشهر در این اداره تضمین و تداوم بخشیده، بومی‌زدایی در پست‌های اصلی اداره کل و ایجاد حلقۀ امن برای مهم ترین تصمیم گیری‌ها و اقدامات بوده است.

اگر به تعداد تأسیسات نفتی موجود در استان و آمار جذب نیرو در سال‌های اخیر توجه کنیم به راحتی به این نتیجه می‌رسیم که در صورت جذب نیروهای بومی در این واحدها شاهد پایین آمدن قابل توجه نرخ بیکاریِ بی کاران مرد و همچنین به تبع آن کاهش معضلات و مشکلات اجتماعی می‌بودیم، اما صد افسوس که مسئولین از نمایندگان مجلس گرفته تا رؤسای ادارات این موضوع را به دلیل چالشی بودن به حاشیه برده و هرگز به صورت ریشه‌ای به آن ورود نکرده اند.

حال که به انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک می‌شویم جا دارد از نمایندگان محترم پرسیده شود مهم ترین فعالیت شما که تأثیرگذار در تثبیت و یا ایجاد اشتغال در واحدهای صنعتی در نقاط مختلف برای حل بیکاری جوانان استان بوشهر چه بوده و نتیجۀ آن چه می‌باشد ؟ اداره کل کار استان بوشهر در این خصوص در طی این پنج سال چه قدم هایی برای اشتغال کارجویان بومی در تأسیسات نفت و گاز برداشته و خروجی آن چه بوده است ؟ آیا حتی جلسه و یا تفاهم نامه‌ای در این خصوص برگزار و منعقد گردیده که جدا از روی کاغذ بودن بتواند بستری را برای توسعۀ اشتغال بومیان استان فراهم کند؟

متأسفانه چراغ خاموش حرکت کردن ادارۀ کار و حمایت بدون دلیل برخی مسئولین و در رأس آن نمایندگان استان باعث شده است این اداره کل با خاطری آسوده و بدون توجه به منافع استان، زمان را سپری نماید و تنها در این بین مردم استان متضرر شده و در صورت تداوم شرایط فعلی این ضرر و زیان فزایند نیز خواهد شد. آیا با انتصاب اخوی مدیر کل کار استان بوشهر به سمت معاونت پشتیبانی وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی، شاهد تحول در این حوزه خواهیم بود ؟ و یا اینکه با لابی نمایندگان و حمایت جناب معاون، کماکان روند فعلی که به ضرر منافع استان و جوانان استان بوشهر است حفظ و تقویت خواهد شد؟

آیا اگر در این شش سال، حمیدرضا پناه، مدیرکل کار استان بوشهر از نیروهای بومی راستین و دلسوز و همراه دولت می‌بود مشکلات ما در این حوزه کمتر نمی‌شد؟ اما چگونه می‌توان انتظار داشت مدیرکلی که از استان هم‌جوار سال‌ها در استان بوشهر، چنین حوزۀ مهمی را از ابتدای کار استاندار سابق به دست گرفته و تمام توان خود را در به جای حل بیکاری جوانان استان بوشهر، صرف جذب نیروهای خارج از استان نموده، برای ما کاری کند؟ چرا آمار اشتغال در صنایع نفتی استان در طول شش سال گذشته منتشر نمی‌شود تا مشخص شود فرصت‌های شغلی استان با کوتاهی‌ها و بلکه ظلم‌های آشکار در حق جوانان استان بوشهر به کدام افراد تعلق گرفته است؟

ای کاش نمایندگان ما به خصوص نمایندۀ مرکز استان، همانند نمایندۀ تأثیرگذار و پرتلاش گچساران،  اندکی در حمایت از هم استانی‌ها و پتانسیل‌های توانمند بومی می‌کوشیدند یا دستم کم تمام توان خود را برای حذف برخی از مدیران سخت کوش بومی در استان به کار نمی‌گرفتند تا شاید نتایج بهتری به بار بیاید. نمایندۀ گچساران با استفاده از تمامی راهکارها و ارتباطات، درحال انتصاب مدیران هم استانی خود در دیگر نقاط کشور به خصوص «بوشهر محروم» است که در این زمینه موفق هم بوده است.

به تازگی هم استانی نمایندۀ گچساران که برادر مدیر کل کنونی ادارۀ کار استان بوشهر نیز می‌باشد، در پست معاونت پشتیبانی و توسعۀ منابع انسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی انتصاب یافته است، برخی گمانه زنی‌ها از جایگزینی و انتصاب آرام ولی یک بارۀ یکی از معاونین ایشان به جای مدیر اداره کار استان بوشهر خبر می‌دهد. قابل توجه است که گزینه‌های مد نظر جایگزین نیز از هم استانی‌های مدیر کنونی ادارۀ کار می‌باشد. مطمئناً درصورت انجام این انتصاب دغدغه اشتغال بومی‌ها و بیکاری و تمامی تبعات اجتماعی ناشی از آن نه تنها کاهش نیافته بلکه رو به فزونی چشمگیر خواهد گذاشت.

جا دارد نمایندگان محترم استان با الگوگیری از نمایندگان فعال سایر شهرهای کشور نسبت به استفاده از ظرفیت‌های استانی برای رشد نیروهای انسانی و توانمندی‌های مدیریت بومی دلسوزی،توجه و تلاش بیشتری داشته باشند.

با تشکر
جمعی از فارغ التحصیلان بیکار استان بوشهر

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی