توضیح علوم پزشکی بوشهر در مورد خبر “آسانسورهای غیراستاندارد”
اشتراک گذاری

به گزارش سیراف خبر به نقل از ایسنا،در پی انتشار خبری با عنوان “مدیرکل استاندارد بوشهر:اکثر بیمارستان‌های استان بوشهر آسانسورهای بیماربر ایمن ندارند”، روابط عمومی اورژانس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توضیحی در این خصوص ارسال کرده است. روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در توضیحات خود در مورد خبر منتشر شده با محور آسانسورهای مراکز […]

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

به گزارش سیراف خبر به نقل از ایسنا،در پی انتشار خبری با عنوان “مدیرکل استاندارد بوشهر:اکثر بیمارستان‌های استان بوشهر آسانسورهای بیماربر ایمن ندارند”، روابط عمومی اورژانس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توضیحی در این خصوص ارسال کرده است.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در توضیحات خود در مورد خبر منتشر شده با محور آسانسورهای مراکز درمانی سطح استان عنوان کرده است: “آسانسورهای مراکز بهداشتی و درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تأییدیه ادارۀ استاندارد را دارند.

در حوزه سلامت وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، ۲۳ دستگاه آسانسور وجود دارد که از این تعداد، ۹ دستگاه آسانسورهای فعال و دارای کد، ۵ دستگاه آسانسورهای فعال و ثبت شده در سامانه که بازرسی اولیه در خصوص آنها صورت گرفته است، ۲ دستگاه آسانسورهای فعال و در حال انجام مراحل استاندارد، و ۷ دستگاه آسانسورهای غیرفعال و ثبت‌ شده در سامانه است.

بر اساس دستورالعمل های سازمان (اداره کل) استاندارد استان بوشهر تمامی دستگاه‌های آسانسور موجود در مراکز برای اخذ کد استاندارد باید آسانسورها را در سامانه ثبت و بعد از آن توسط شرکت‌های مورد تأیید اداره کل استاندارد بازرسی شوند.

لازم به ذکر است که از سال ۹۲ بازرسی از آسانسورهای مراکز درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توسط شرکت‌های یاد شده صورت گرفته و نواقص و مشکلات فنی از نظر اداره استاندارد نیز برطرف شده است.

همچنین طی دو دوره بازرسی از سوی شرکت‌های مورد تأیید اداره کل استاندارد تأییدیه سالم بودن آسانسورها صادر شده است. بازرسی سوم از طرف بازرسین اداره کل استاندارد صورت می‌گیرد که تمام اقدامات لازم برای این کار انجام شده است.

لازم به توضیح است که:
*در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر تعداد ۹ دستگاه آسانسور وجود دارد که از این تعداد پنج دستگاه فعال و در سامانه ثبت‌ شده‌اند.
*در بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان ۶ دستگاه آسانسور وجود دارد که چهار دستگاه آن فعال بوده و در سامانه ثبت شده است.
*در شهرستان گناوه نیز دو دستگاه آسانسور، یک دستگاه مستقر در شبکه بهداشت و درمان دارای کد و ثبت‌ شده در سامانه و دیگری مستقر در مجموعه مسکونی است که در حال حاضر به دلیل عدم اخذ کد غیرفعال شده است.
*در شهرستان دیلم یک دستگاه آسانسور در شبکه بهداشت و درمان وجود دارد که دارای کد و در سامانه ثبت‌ شده است.
*در شهرستان دشتی یک دستگاه آسانسور مستقر در مرکز جامع سلامت شهید الیاس احمدی و دارای کد بوده که در سامانه ثبت شده است.
*در شهرستان کنگان یک دستگاه آسانسور مستقر در مرکز جامع سلامت سیراف و دارای کد و ثبت در سامانه وجود دارد.
*در شهرستان عسلویه دو دستگاه آسانسور، یک دستگاه مستقر در شبکه بهداشت و درمان در حال اخذ کد، اما درون سامانه ثبت‌ شده است و دیگری مستقر در مرکز جامع سلامت بیدخون که دارای کد و ثبت سامانه شده است.

گفتنی است تمامی آسانسورهای مراکز بهداشتی و درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر طی تفاهم‌نامه هائی با شرکت‌های معتبر و تحت نظارت اداره استاندارد، مورد حمایت و پشتیبانی قرار گرفته‌اند.”

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی