تکواندوکار اردنی زیر تیغ جراحی رفت/ چشمک المپیک به میرهاشم
اشتراک گذاری

دارنده مدال طلای تکواندو المپیک ریو ۲۰۱۶ عمل جراحی شد.

احمد ابوغوش

به گزارش سیراف خبر به نقل از خبرگزاری فارس، احمد ابوغوش، تکواندوکار اردنی و دارنده مدال طلای المپیک ریو ۲۰۱۶ روز گذشته زیر تیغ جراحان رفت و با موفقیت پای مصدوم خود را عمل کرد.

قهرمان اردنی بعد از عمل جراحی در صفحه اجتماعی خود، نوشت: در همه حال خدا را شکر می‌کنم. با موفقیت عمل جراحی پایم را پشت سرگذاشتم. در ۳ ماه گذشته تلاش زیادی کردم تا در رقابت ها حضور پیدا کنم اما مصدومیت مانع از آن شد. با وجود همه این مشکلات، به من اعتقاد داشته باشید که من قویتر از گذشته باز می گردم.

احمد ابوغوش

 

احمد ابوغوش با این عمل جراحی مسابقات گرندپری مسکو از دست داد. این مسابقات یک هفته دیگر به عنوان آخرین فرصت کسب سهمیه المپیک، در روسیه برگزار می شود.  ابوغوش که در حال حاضر با ۳۰۶ امتیاز در رتبه چهارم رنکینگ المپیکی وزن ۶۸- کیلوگرم قرار دارد، با از دست دادن این رقابتها، فرصت کلیدی برای رسیدن به بازیهای المپیک توکیو ۲۰۲۰ را از دست خواهد داد.

مسابقات گرندپری ۲۰۱۹ مسکو از روز پانزدهم آذرماه با حضور ۱۶ تکواندوکار برتر جهان در هر ۴ وزن المپیکی مردان و زنان و در مجموعه ورزشی دینامو مسکو آغاز می‌شود و به مدت ۲ روز ادامه خواهد داشت.

رقابت های فینال گرندپری G8 است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۸۰، ۴۸ و ۲۸٫۸۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می گیرد. همچنین ۶۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۱۰۰۰ دلار جایزه نقدی اهدا می‌شود.

آرمین هادی‌پور در وزن ۵۸- کیلوگرم، میرهاشم حسینی و سروش احمدی در وزن ۶۸- کیلوگرم و سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم نمایندگان ایران در این رقابت‌ها هستند.

 میرهاشم حسینی تکواندوکار ۶۸- ایران نیز تنها با ۲۹۷ امتیاز در رده ششم رنکینگ جای گرفته و با توجه به غیبت ابوغوش این فرصت را خواهد داشت تا با موفقیت در این رقابتها سهمیه المپیک توکیو را نهایی کند. با غیبت تکواندوکار اردنی در گرندپری مسکو، مبارزات وزن ۶۸- کیلوگرم با ۱۵ تکواندوکار برگزار می شود.

در پایان رقابت‌های فینال رقابت‌های گرندپری تکواندو در مسکو، نفرات اول تا پنجم ۴ وزن المپیکی موفق به کسب سهمیه المپیک خواهند شد.

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی