حیوان آزاری مقدمه ای برای کودک آزاری
اشتراک گذاری

حیوان آزاری (به انگلیسی: Zoosadism) به عنوان نوعی بزه‌ کاری و نابه هنجاری اجتماعی خطرناک شناخته می‌ شود که ریشه در مشکلات روحی و روانی افراد دارد و در آن، فرد حیوان آزار از زجر و عذاب حیوانات لذت می‌ برد. امروزه در اکثر کشورهای جهان، حیوان‌ آزاری جرم انگاری شده و حتی پلیس فدرال […]

حیوان آزاری
حیوان آزاری (به انگلیسی: Zoosadism) به عنوان نوعی بزه‌ کاری و نابه هنجاری اجتماعی خطرناک شناخته می‌ شود که ریشه در مشکلات روحی و روانی افراد دارد و در آن، فرد حیوان آزار از زجر و عذاب حیوانات لذت می‌ برد. امروزه در اکثر کشورهای جهان، حیوان‌ آزاری جرم انگاری شده و حتی پلیس فدرال آمریکا FBI آن را جزو جرم‌ های دسته اول به مثابه قتل، آتش زدن عمدی و حمل مواد مخدر می‌ داند.
.
حیوان آزاری می‌تواند باعث کاهش حساسیت یک فرد نسبت به رنج و آسیب به دیگران شود. تحقیقات در زمینه روانشناسی و جرم‌ شناسی نشان می‌ دهد، افرادی که مرتکب اقدامات حیوان آزاری می‌ شوند، به‌ راحتی علیه انسان‌ های دیگر نیز اقدامات خشونت‌ آمیزی انجام می‌ دهند. کارشناسان علوم رفتاری و روانشناسان معتقدند حدود ۹۰ درصد از قاتلان زنجیره‌ ای در دوران کودکی از آزار و اذیت و کشتن حیوانات لذت می‌ بردند، به طوری که مطالعات دیگر توسط دانشگاه ماساچوست نشان می‌ دهد افرادی که از حیوانات سوء استفاده می‌ کنند، احتمالا ۵ برابر بیشتر مرتکب جنایات خشونت‌آمیز علیه انسان می‌شوند. در واقع می توان گفت حیوان آزاری مقدمه کودک آزاری است.
اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی