خبر فوری: اهالی یک روستا در لردگان به ایدز مبتلا شده اند
اشتراک گذاری

انتشار عجیب ویروس ایدز در لردگان باعث بروز مسائل فراوانی شده است. بنا به گزارش ایلنا و شبکه های اجتماعی این اهالی روستای چنار محمودی متوجه شده اند که به نحو عجیبی به ایدز مبتلا شده اند.

به گزارش سیراف خبر، روستای چنار محمودی از توابع لردگان شاهد اتفاقی عجیب و مشکوک شده است. بنا به گزارش هایی که در برخی از رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر شده است چند ماه پیش افراد ناشناسی با مراجعه به روستای چنار محمودی در لردگان اقدام به گرفتن تست قند خون رایگان از اهالی این روستا می کنند. اهالی روستا ینز در این طرح شرکت کرده و تعداد بسیاری از آنان این آزمایش را انجام می دهند. زمانی نمی گذرد که برخی از اهالی روستا با مراجعه به مراکز پزشکی برای بررسی سلامت خود، مشکوک به ایدز اعلام می شوند.

به دنبال این خبر، اهالی روستا نگران شده و چند تن از آنان به مراکز درمانی در شیراز و اصفهان مراجعه می کنند و باز مورد آزمایش قرار می گیرند و در تمامی این آزمایش ها ابتلای انان به ایدز مثبت اعلام می شود. منابع خبری ایلنا گزارش داده اند که امروز- چهارشنبه ۱۰ مهرماه-  جلسه‌ای به منظور بررسی بیشتر در این‌خصوص در فرمانداری لردگان در چهار محال و بختیاری با حضور فرماندار، معاون بهداشت و درمان استان و برخی از مسئولان دیگر برپاش ده و این مسئله مورد واکاوی قرار گرفته است.

این منبع به ایلنا گزارش داده است که برخی از اهالی روستای چنار محمودی حدود دوماه پیش، پس از دادن آزمایش دیابت متوجه می شوند که تعدادی از آنها مشکوک به داشتن بیماری اچ ای وی ایدز هستند. این بیماران به نتیجه این آزمایش اکتفا نکرده و برای اطمینان بیشتر به مراکز درمانی اصفهان و شیراز مراجعه کردند که در آنجا نیز نتیجه مثبت بود.

وی اضافه کرده است: در حال حاضر رئیس شبکه بهداشت این روستا در بازداشت بوده و اهالی آن نیز صبح امروز جلوی ساختمان مرکز بهداشت این روستا و فرمانداری لوردگان تجمع کرده و دست به اعتراض زده‌اند. مردم معترض شیشه‌های ساختمان شبکه بهداشت روستا را شکستند. برخی از اهالی روستا احتمال آلوده بودن وسایل حجامت و اندازه‌گیری دیابت را دلیل این اتفاق می‌دانند.

یک منبع آگاه به ایلنا گفت: تا جایی که می‌دانیم این ویروس اچ ای وی نیست با این حال تیم درمان در حال بررسی این ویروس ناشناخته است و تا نتیجه بررسی‌ها اعلام نشود در این باره نمی توانیم اظهار نظر کنیم. چگونگی شیوع ایدز در لردگان روستای چنار محمودی همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد و منابع خبری سخنان ضد و نقیضی در این راستا منتشر کرده اند.

 

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی