خرگوش های آنگورا و مجوز جهاد کشاورزی به یک جنایت
اشتراک گذاری

خرگوش های پانگورا از جمله حیواناتی هستند که برای تولید خز استفاده می شوند. موهای تن این حیوانات ارزش بسیار بالایی در صنعت مد کشور دارد. این مسئله منجر به رفتارهای وحشیانه ای با آنان شده است.

خرگوش های پانگورا

سیراف خبر؛ نرگس ستوده: از کاربرد خرگوش های آنگورا در صنعت مد چه می دانید؟ تا دیروز، در کل زندگی ام فکر می کردم خرگوش ها صدا  ندارند؛ یا صدایی بسیار آهسته دارند. اما دیروز این تفکر نیمه درست در ذهن من خط قرمز بطلان خورد، وقتی کلیپی در فضای مجازی دیدم و جیغ های دردآور خرگوشی که دست ها و پاهایش را بسته بودند و زنده زنده موهای تنش را می کَندند. حال ممکن است با افسوس و حیرت بپرسید چرا زنده؟ چون مو و پشم خرگوش در حالتی که زنده باشد مرغوبیت بیشتری برای شیادان منفعت طلب صنعت خز و پشم دارد. دلیل دیگر اینکه حیوان نباید چون ظرف های یک بار مصرف باشد و باید برای صنعت مد و خز بار ها قابل استفاده باشد. پس زنده زنده موهایش را می کنند تا بار دیگر موهایش رشد کند  و باز هم این روال ادامه پیدا می کند.

صفحۀ گوگل را باز می کنم. می نویسم پرورش خرگوش آنگورا. صفحه باز می شود. سایت ها با چه آب و تابی از سوددهی این جنایت تعریف کرده اند. زجری بی گناهی در مقابل چند تکه کاغذ.

این یک جنایت است. از میان خرگوش ها، خرگوش های آنگورا یا آنقوره زیبا ترین مو را در بین تمام خرگوش ها دارد و به همین دلیل معروف ترین گونۀ خرگوش است. عمر طبیعی این جانور بین ۷ تا ۱۲ سال است؛ ولی واقعیت غم انگیز این جاست که در مراکز پرورش خرگوش به دلیل رفتار خشن و ضد انسانی که با این موجودات می شود؛ آنها ۲ سال بیشتر زنده نمی مانند.

اگرچه امکان قیچی کردن موی این خرگوش ها هم وجود دارد اما تولید کنندگان می‌گویند موهای کنده شده به مراتب مرغوب تر از موهای چیده شده یا ریخته شده حیوان هستند.

از الیاف خرگوش آنقوره در نساجی لوکس استفاده می‌شود و البسه تولیدی از پشم این خرگوش با قیمت بسیار بالایی در جهان به فروش می‌رسد. امروزه کشور چین با پرورش حدود ۸ میلیون خرگوش آنقوره سالانه قریب به ۸ تن آنقوره تولید می‌کند که ۹۰ درصد تولید جهانی است.

خرگوش ها همیشه برای گوشت و پوستشان کشته می شوند. رودۀ این حیوان برای ساخت نخ جراحی، پشم آن برای استفاده در صنعت مد و مدفوع آن برای مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. اما قسمت دردآور ماجرا این جا است که برای پرورش خرگوش در جهت صادرات پشم و گوشت  این حیوان سازمان جهاد کشاورزی کشور ما مجوز رسمی صادر می کند. آیا این رفتار اخلاقی و انسانی است؟

دانلود و مشاهده فیلم پر کندن خرگوش های آنگورا به افراد دارای بیماری های قلبی و کودکان توصیه نمی شود + دانلود

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی