در حوزه کسب‌وکارهای موبایلی در استان بوشهر آموزش‌های نوین ارائه می‌شود
اشتراک گذاری

عبدالمجید دراهکی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: آموزش‌های نوین در حوزه کسب‌وکارهای موبایلی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان ارائه می‌شود.

به گزارش سیراف خبر، عبدالمجید دراهکی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر صبح امروز در نشست برنامه‌ریزی توسعه آموزش‌های مهارتی در استان بوشهر اظهار داشت: امروز مفهوم کار تغییر کرده است، قبلاً رویکرد حاکم بر کار، سنتی بود اما اکنون تحت تأثیر تکنولوژی‌های جدید متحول شده است. ما در سال جاری در مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای هم موضوع کارآفرینی مهارت بنیان در کارگاه‌ها را در دست اجرا داریم که مهارت آموزان و بخش خصوصی می‌توانند از فضاهای موجود مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در قالب دستورالعمل مربوط به کارآفرینی مهارت بنیان استفاده کنند و هم ارائه آموزش در حوزه کسب‌ و کارهای موبایلی را تا شاهد رونق بیشتر مهارت‌های آموزشی باشیم.

این مقام مسئول تاکید کرد: جامعه و خانواده‌ها باید بپذیرند که تنها راه اشتغال فرزندان آن‌ها تحصیلات دانشگاهی نیست و باید مهارت‌های فنی را فرابگیرند. ۷۰ درصد اشتغال جامعه را افرادی دارا هستند که مدرک تحصیلی خاصی ندارند اما مهارت بالایی دارند و تنها ۳۰ درصد اشتغال جامعه را افراد دارای مدارک تحصیلی بالا تشکیل می‌دهند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: باید مالکیت معنوی مهارت‌آموزی در جامعه قوی‌تر شود و قرائت مشترکی از مهارت و نقش آن در رشد، توسعه و رقابت‌پذیری داشته باشیم تا وضعیت اشتغال بهتر شود. آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نقش مهمی در یادگیری فن و ایجاد اشتغال در بازار کار دارد و هرچه قدر کار پیچیده می‌شود انتقال مهارت به نیروی انسانی نیز پیچیده‌تر می‌شود.

دراهکی بابیان اینکه آموزش‌های مهارتی بر اساس نیاز صنایع استان و بازار کار ارائه می‌شود، گفت: آموزش‌های مهارت بنیان از الگوهای جدید آموزش فنی و حرفه‌ای است که سرمایه‌گذاران مهارتی می‌توانند با استفاده از فضای مازاد، مهارت‌آموزی را توسعه دهند و زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنند. مهارت دو عنصر سرعت و دقت را برای ما به ارمغان می‌آورد. یکی از زیرساخت‌ها و کلیدی‌ترین فعالیت‌هایی که در جامعه در راستای رونق تولید انجام می‌شود آموزش‌های مهارتی است و اگر قرار است تولید قابل‌ رقابت داشته باشیم باید کارگر، تکنسین و کارشناس ما از نظر مهارت در سطح عالی باشد؛ هر میزان مهارت‌های فردی و تخصصی افزایش یابد کیفیت محصول و تولید ارتقا پیدا خواهد کرد.

منبع: فارس

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی