دستگیری دو نوجوان که از ۱۰۰۰ کارت بانکی سرقت کرده بودند
اشتراک گذاری

فرمانده انتظامی استان بوشهر از شناسایی و دستگیری دو سارق نوجوان ۱۶ ساله که با تشکیل یک باند و طراحی سایت و درگاه جعلی بانکی از اطلاعات هزار کارت بانکی کپی و برداشت وجه کرده بودند خبر داد.

دستگیری دو نوجوان در بوشهر

به گزارش سیراف خبر به نقل از ایسنا سردار خلیل واعظی فرمانده انتظامی استان بوشهر، از شناسایی و دستگیری دو سارق نوجوان ۱۶ ساله که با تشکیل یک باند و طراحی سایت و درگاه جعلی بانکی از اطلاعات هزار کارت بانکی کپی و برداشت وجه کرده بودند خبر داد. 

سردار واعظی در این خصوص اظهار داشت: افسران سایبری پلیس فتا استان در تلاش مستمر و بررسی های علمی خود در راستای سالم سازی فضای مجازی به کارکرد چند درگاه به ظاهر بانکی مشکوک شدند.

ماموران پلیس فتا، با بهرمندی از روش های تخصصی، دریافتند افرادی با هویت های پنهان و غیر واقعی با ایجاد چند درگاه بانکی جعلی با ترغیب مردم برای  استفاده از این درگاه ها، اقدام به کپی برداری از مشخصات کارت های بانکی هموطنان می کنند.  اعضای این باند از این طریق مشخصات بیش از هزار کارت بانکی در سراسر کشور را کپی و با انتقال موجودی حساب مالباختگان به حساب های خود یا خریدهای اینترنتی از موجودی حساب مالباختگان اقدام به سرقت از حساب هموطنان می کردند. 

این مقام انتظامی از اقدامات عملیاتی پلیس در این خصوص سخن گفت:

هویت دو نفر از متهمان در استان بوشهر شناسایی و بلافاصله دستگیر شدند که در ادامه مشخص شد متهمان همدست سومی نیز دارند که در خارج از کشور سکونت دارد و تلاش لازم برای دستگیری وی در دست اقدام می باشد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه میزان دقیق برداشت این افراد از حساب های شهروندان در دست بررسی است، اظهار داشت: برخی از کارت های بانکی که اطلاعات خصوصی آنها کپی شده دارای موجودی بیش از ۲۰ میلیون تومان بوده اند. 

سردار واعظی با اشاره به اقدام به موقع پلیس فتا تصریح کرد:

تعدادی از سفارش های خرید لغو و هزینه پرداختی به حساب اصلی مالباخته عودت داده شد، همچنین بخشی از کالاهای سفارش شده که عموما قطعات رایانه و تجهیزات جانبی دیجیتال بود با همکاری اداره پست به پلیس فتا منتقل گردید که با هماهنگی قضایی درباره این اقلام تعیین تکلیف خواهد شد.

فرمانده انتظامی بوشهر با اشاره به نوجوان بودن متهم ها گفت:

هر ۲ متهم دستگیر شده که ۱۶ سال دارند در منزل شخصی  به دور از چشم و نظارت والدین اقدامات مجرمانه خود را انجام می داده اند، لذا ضرورت دارد والدین بر فعالیت های فرزندان خود در فضای مجازی نظارت هوشمندانه ای داشته و توصیه های پلیس فتا را مدنظر قرار دهند. 

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی