زخم‌های یک خبرنگار سوری از آوارگی و جنگ
اشتراک گذاری

به گزارش سیراف خبر به نقل از ایسنا، یوسف نائمه یکی از خبرنگاران شبکه الکوثر و اهل سوریه است و ۳۲ سال سن دارد. وی فارغ‌التحصیل رشته علوم سیاسی از دانشگاه دمشق بوده و به زبان‌های عربی و انگلیسی نیز مسلط می‌باشد. نائمه پیش از این با شبکه‌های مختلفی همچون «لولو» بحرین، «التجاء» عراق و سایت اینترنتی سوریه ـ لبنان همکاری داشته و کار با شبکه الکوثر را نیز از سال ۲۰۱۶ آغاز کرد که تا به اکنون ادامه دارد.

او که در اوج بحران سوریه به الکوثر پیوسته و رخدادهای این کشور را از سوریه گزارش می‌کند، ویژگی‌های یک خبرنگار را راستگویی و دقت در کار دانسته و مقابله با جنگ نرم دشمنان علیه جبهه مقاومت و ایران را از رسالت‌های الکوثر برمی‌شمرد.

به باور این خبرنگار، همان‌گونه که در جنگ نظامی باید بسیار قوی و مجهز بود، در جنگ نرم نیز که ابعاد بسیار گسترده‌تری دارد، باید با اقتدار حضور داشت.

خبرنگار شبکه الکوثر می‌گوید: از زمانی که جنگ با گروه‌های تروریستی در سوریه آغاز شد و شاهد اشغال سرزمینم توسط گروه‌های تکفیری بودم، برایم بسیار تلخ و دردناک بود. آوارگی و اسارت هموطنان مهم‌ترین دلیل و انگیزه برای ادامه کارم بود که بتوانم با حضور در میدان جنگ و مخابره اخبار و رویدادهای واقعی سوریه، دین خود را به کشورم ادا کنم.

او در ادامه یکی از مهم‌ترین خاطرات خود را چنین بازگو می‌کند: برای ضبط گزارش در زمان حضور گروه‌های تروریستی به غوطه شرقی دمشق رفته بودیم. پس از مدتی این شهر تحت محاصره گروه‌های تروریستی درآمد. حتی حضور تک تیراندازها را نزدیک خود احساس می‌کردیم تا با رسیدن ارتش سوریه، توانستیم نجات پیدا کنیم.

نائمه می‌افزاید: با همه سختی‌هایی که حرفه خبرنگاری به ویژه در مناطق جنگی دارد، خاطرات دلنشین و زیبایی هم به همراه دارد. یکی از خاطرات خوبم دریافت جایزه خبرنگار برگزیده از طرف معاونت برون‌مرزی بود که برایم بسیار ارزشمند است. از اینکه توانسته بودم با تهیه گزارش‌هایم برای شبکه‌ای که با عشق و علاقه با آن کار می‌کنم، مفید واقع شوم احساس افتخار می‌کنم.

لينک کوتاه :

اشتراک گذاری

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی