سامانه قوی بارشی وارد استان بوشهر می‌شود/ احتمال وقوع سیل
اشتراک گذاری

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به ورود یک سامانه بارشی به استان، گفت: طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در سطح استان شاهد تشدید بارش‌ها خواهیم بود.

باران

به گزارش سیراف خبر به نقل از مهر، فرج‌الله شکوهی‌پور مدیرکل هواشناسی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار بیان داشت: با توجه به آخرین نقشه‌های پیش‌یابی جوی، از اوایل وقت جمعه با ورود سامانه بارشی به استان، وقوع بارش باران گاهی رگبار باران همراه با وزش باد شدید و رعد و برق ابتدا بر روی دریا و تداوم و تشدید بارش‌ها طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

وی مدت زمان فعالیت سامانه بارشی را به تدریج از روز جمعه تا اواخر روز یکشنبه عنوان کرد و دربارۀ نوع مخاطره این سامانه بارش باران گفت: رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید و گاهی تندباد لحظه ای و ریزش تگرگ پیش بینی می شود.

شکوهی پور منطقه اثر این سامانه را در جمعه روی دریا و سواحل شمالی با بارش پراکنده باران همراه با وزش باد شدید و گاهی رعد و برق و در روزهای شنبه و یکشنبه در همه نقاط استا با بارش باران، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید و گاهی ریزش تگرگ عنوان کرد.

طبق گفتۀ مدیرکل هواشناسی استان بوشهر، عصر جمعه تا اواخر روز یکشنبه به سبب وزش باد شدید و تندبادهای لحظه ای، دریا مواج و طوفانی خواهد بود؛ همچنین روزهای شنبه و یکشنبه با توجه به تشدید بارش‌ها در استان بوشهر و استان‌های هم‌جوار، آبگرفتگی شدید معابر عمومی و اختلال در ترددهای شهری، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه های فصلی، کاهش دید و احتمال ریزش کوه در محورهای مواصلاتی پیش بینی می‌شود.

وی توصیه کرد: توصیه می‌شود طی این مدت از ترددهای دریایی بویژه تردد شناورهای کوچک، تفریحی و مسافری اجتناب شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خواستار پرهیز از صعود به ارتفاعات و اتراق در کنار رودخانه‌ها شد و افزود: اقدامات لازم برای حفاظت از محصولات کشاورزی و کنترل دما و رطوبت در واحدهای تولیدی کشاورزی و دامداری اندیشیده شود.

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی