سرمایه گذاری ۴۴۰ میلیون دلار در صنایع پارس جنوبی
اشتراک گذاری

شرکت نفت و گاز پارس اعلام کرد: قرارداد طرح توسعه میدان گازی بلال (بخش شرقی میدان گازی پارس جنوبی) به زودی بین شرکت نفت و گاز پارس به عنوان کارفرما و شرکت پتروپارس به‌عنوان پیمانکار و الحاق قرارداد مذكور به قرارداد بيع متقابل طرح توسعه جامع و يكپارچه فازهای ۱۱ تا ۲۴ پارس جنوبی، به امضاء خواهد رسید.

پارس جنوبی

به گزارش سیراف خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، شرکت نفت و گاز پارس اعلام کرد: قرارداد طرح توسعه میدان گازی بلال (بخش شرقی میدان گازی پارس جنوبی) به زودی بین شرکت نفت و گاز پارس به عنوان کارفرما و شرکت پتروپارس به‌عنوان پیمانکار و الحاق قرارداد مذكور به قرارداد بيع متقابل طرح توسعه جامع و يكپارچه فازهای ۱۱ تا ۲۴ پارس جنوبی، به امضاء خواهد رسید.

سقف هزينۀ سرمايه‌ای این طرح ۴۴۰ ميليون دلار پيش‌بينی شده است که از محل سرمایه صندوق توسعه ملی تأمین می‌گردد. بر اساس مفاد قراردادی که به امضاء می‌رسد، پیمانکار مؤظف است  در مدت ۳۴ ماه، حفاری در مجموع ۸ حلقه چاه تولیدی و ۶ حلقه چاه توسعه‌ای، ساخت و نصب یک پایه سکوی سرچاهی چهارپایه، ساخت و نصب یک عرشه با ظرفیت تولید روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز و ساخت یک رشته خط لوله به طول تقریبی ۲۰ کیلومتر به همراه نصب کابل فیبر نوری را انجام دهد.

برداشت روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز و ۱۵هزار بشکه میعانات گازی از دستاوردهای طرح توسعه میدان گازی بلال به عنوان بخشی از منطقۀ ویژۀ انرژی پارس جنوبی می‌باشد که از طریق خط لوله به سکوی سی فاز ۱۲ منتقل و پس از شیرین‌سازی در پالایشگاه فاز ۱۲ به خط سراسری گاز تزریق خواهد شد.

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی