سوابق عجیب اسپانسر جدید تیم شاهین،آیا بحران دیگری در راه است؟
اشتراک گذاری

اسپانسر جدید تیم شاهین بوشهر چه کسی است؟ شنیده های سیراف خبر از نام حمیدرضا جهانیان حکایت می کند که در تحقیقات به عمل آمده می توان پرده از سوابق عجیب و شگفت انگیز وی برداشت که در گذشته با چه اتهامات و محکومیت های سنگینی رو به رو بوده و چه سرنوشتی برای تیم نفت تهران رقم زده است.

حمیدرضا جهانیان

به گزارش سیراف خبر؛ بنا به شنیده‌ها اسپانسر جدید تیم شاهین انتخاب شده و برای این کار حمیدرضا جهانیان در نظر گرفته شده است. طبق شنیده‌های سیراف خبر این اسپانسر توسط شیخ عبدالحمید خدری به این باشگاه معرفی شده است. حمیدرضا جهانیان، مالک سابق تیم نفت طلاییه تهران، یکی از سرمایه داران پر حاشیه‌ای است که سابقۀ بازداشت و محکومیت قضائی به اتهاماتی نظیر کلاه برداری و… در پروندۀ خود دارد.

مروری بر سوابق حمیدرضا جهانیان

حمید رضا جهانیان سال ۱۳۹۶ اقدام به خرید باشگاه نفت تهران می‌کند که شرکت نفت طلائیه را به ثبت رسانده بود. مسئولان شرکت نفت طلائیه برای انتقال نهایی این باشگاه باید وضعیت بدهی مالیاتی و بدهی طلبکاران را مشخص می‌کردند که در نهایت به دلیل عدم اجرای تعهدات مورد توافق با اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، با تمدید مجوز فعالیت جهانیان برای اداره باشگاه نفت موافقت نمی‌شود.

اما حمیدرضا جهانیان کیست؟ وی تاجری خرده پا بوده که فعالیت اقتصادی خود را با تجارت در مناطق آزاد کیش و قشم در ابتدای دهۀ ۸۰ آغاز می‌کند. اما در سال‌های بعد دچار مشکلات متعددی می‌شود تا در نهایت در اسفندماه سال ۱۳۸۸ مجتمع قضايی امور اقتصادی لیستی از متهامان یک پرونده فساد منتشر می‌کند که در آن ۱۷ میلیون دلار از بانک‌های صادرات و صنعت و معدن کلاه برداری شده است.

در این لیست نام حمیدرضا جهانیان به عنوان مدير عامل شرکت «پتروپارس گلف» هم به چشم می‌خورد. به گزارش سایت تابناک وی در نهایت به عنوان متهم ردیف هفتم پرونده توسط شعبه ‌٦٨ دادگاه تجديدنظر استان تهران به حکم قطعی از قرار زیر محکوم می‌شود:

«‌٧- حميد رضا جهانيان فرزند علي اصغر مدير عامل وقت شرکت پتروپارس گلف از حيث اتهام مشارکت در کلاهبرداري به تحمل شش سال حبس تعزيري و پرداخت جزاي نقدي به مبلغ چهار ميليارد و سيصد و پنج ميليون و هشتصد و هفتاد و پنج هزار ريال در حق دولت و سه سال محروميت از حقوق اجتماعي و رد مبلغ چهارصد و نود و دو هزار و صد دلار و بيست و هفت سنت در حق بانک صنعت و معدن محکوم شد».

جهانیان هم‌چنان درگیر اتهام فساد

اما این آخر کار حمیدرضا جهانیان نیست. حمیدرضا جهانیان در مهر ۹۶ نیز یک بار دیگر به دلیل بدهی سنگین دیگری توسط مأموران کلانتری ۱۳۹ مرزداران به دلیل بدهی بیش از ۱٫۷ میلیارد تومانی بازداشت می‌شود. اگر چه در نهایت می‌تواند مسئله را فیصله دهد ولی در نهایت مجبور به واگذاری تیم نفت در دی ماه ۹۶ می‌شود و از عهدۀ تیم داری بر نمی‌آید.

حمیدرضا جهانیان ناجی تیم شاهین بوشهر یا قوزی بالای قوز؟

بنا به اخبار منتشر شده حمیدرضا جهانیان راهی بوشهر است تا احتمالاً به عنوان اسپانسر جدید تیم شاهین در کنار شهرداری قرار بگیرد و بنا به شنیده‌ها عبدالحمید خدری نمایندۀ بوشهر در مجلس نقش واسطه داشته تا نامبرده را به عنوان اسپانسر در کنار تیم شاهین قرار دهد. بر اساس شنیده‌ها تا به اینجای کار این اسپانسر با چراغ سبز نور الدین امیری، برخی از اعضای شورای شهر و نیز باشگاه شاهین رو به رو شده است. اما کارنامۀ ناموفق و سرشار از شائبه و شایعه و حکم و بازداشت و نا موفق بودن در ادارۀ تیم‌های ورزشی که زیر نام حمیدرضا جهانیان ثبت شده است زنگ‌های خطر را به صدا در می‌آورد که چنین شخصی با چنان کارنامه ای آیا ناجی تیم شاهین بوشهر است یا قوزی بالای قوز مشکلات و چالش‌های این تیم مظلوم بوشهری؟

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی