شستن خرما قبل از مصرف ضروری است
اشتراک گذاری

نوشین حسن‌زاده کارشناس بهداشت مواد غذایی: با توجه به این مسئلۀ آب و هوایی، شستن خرما قبل از مصرف بیش‌ ازپیش ضروری شده و توصیه می‌شود آن را قبل از مصرف کاملا شسته اما نیازی به جدا کردن پوست آن نیست.

به گزارش سیراف خبر، نوشین حسن‌زاده کارشناس بهداشت مواد غذایی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با اشاره به مشکلات فراوانی که پدیده گردوغباری در چند سال اخیر در مناطق غرب و جنوب غرب کشور به وجود آورده گفت: با توجه به این مسئلۀ آب و هوایی، شستن خرما قبل از مصرف بیش‌ ازپیش ضروری شده و توصیه می‌شود آن را قبل از مصرف کاملا شسته اما نیازی به جدا کردن پوست آن نیست.

کارشناس بهداشت شهرستان دشتستان افزود: درخت خرما یکی از مهم‌ترین درختان میوه مناطق خشک و گرمسیری به شمار رفته و میوه خرما به دلیل ارزش غذایی بالا همواره به‌عنوان یک منبع غذایی خوب موردتوجه قرارگرفته است. در ایران حدود ۴۰۰ گونه خرما شناسایی‌شده که بر اساس کیفیت، زمان رسیدگی و زمان ماندگاري کاربردهاي مختلفی دارند. خرما سرشار از کربوهیدرات (مواد قندی) است و درصورتی‌که شرایط رشد میکروارگانیسم‌ها فراهم شود خرماهای نرم که دارای رطوبت بیشتری نسبت به انواع خشکشان هستند به‌سرعت تخمیر شده و طعم و بوی ترشیدگی می‌گیرند.

حسن‌زاده خاطرنشان کرد: برای فساد خرما هوای نسبتا گرم و مرطوب، حضور اکسیژن برای رشد میکروارگانیسم‌ها و عمل تخمیر ضروری بوده و بوی ترشیدگی نشانه شاخصی از تخمیر شدن خرماست. همچنین اگر خرما در دمای پایین مانند یخچال و در ظروف دربسته نگهداری شود قابلیت نگهداری‌اش بالاتر می‌رود.
لازم به ذکر است که برخی مواقع خرمایی که به‌صورت فله عرضه می‌شود آن‌قدر شرایط نگهداری نامناسب دارد که لکه‌های کپک‌زده را می‌توان به‌سادگی مشاهده کرد.کرم‌خوردگی و وجود آفات در خرما از نشانه‌های فساد آن است

حسن‌زاده اظهار کرد: خرما تا یک سال قابلیت نگهداری در انبار سردخانه بالای صفر را داشته و نکته مهم اینکه شهروندان در حین خرید خرما باید به بسته‌بندی، مجوز و شماره بهداشتی از سازمان غذا و دارو توجه نمایند.

طبق گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از تعداد ۴۵ واحد تولیدی خرمای تحت پوشش این شبکه تعداد ۲۰واحد دارای مجوز بهداشتی از سازمان غذا و دارو بوده که به‌صورت ماهیانه کنترل، پایش و نمونه‌برداری از واحدهای مذکور توسط کارشناسان این شبکه صورت می‌گیرد.

 

منبع: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی