عباس نامدارزاده: فروشگاه های زنجیره ای بازار بوشهر را به ورشکستگی خواهند کشاند
اشتراک گذاری

عباس نامدارزاده رئیس اتحادیه خواربار لبنیات شهرستان بوشهر ضمن انتقاد از عدم توجه مدیران اقتصادی استان به بحران و رکود عمیق در بازار بوشهر گفت: فروشگاه های زنجیره ای با چراغ سبز سازمان صنعت معدن و تجارت و سکوت ادارات اقتصادی استانداری کار و کسب بوشهر را به حاشیه می کشند.

بازار بوشهر

به گزارش سیراف خبر؛ عباس نامدارزاده رئیس اتحادیه خواربار لبنیات شهرستان بوشهر ضمن انتقاد از عدم توجه مدیران اقتصادی استان به بحران و رکود عمیق در بازار بوشهر گفت: فروشگاه های زنجیره ای با چراغ سبز سازمان صنعت معدن و تجارت و سکوت ادارات اقتصادی استانداری کار و کسب بوشهر را به حاشیه می کشند. وی افزود: متأسفانه بازار به حال خود رها شده و هیچ یک از مدیران اقتصادی استان برای حل مشکلات اقتصادی بازار تلاش نمی کنند.

اینها در حالی است که بنا به گفتۀ عباس نامدارزاده نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی پیش از این قول شرف داده بود که جلوی افزایش فروشگاه های زنجیره ای در استان را بگیرد: «اما عبدالحمید خدری به جای برگزاری جلسات اقتصادی موثر و اتخاذ راهبرد برای خروج از رکود در حال روپایی زدن با توپ فوتبال و تیم داری است. معتقدم فاصله خدری از واقعیات جامعه نشان از فاصله کل مجموعه تصمیم گیران استان از مردم دارد».

وی ابراز داشت: نرخ بیکاری با رویه فعلی که بازار در معرض هجوم واحدهای صنفی زنجیره ای قرار دارد به شکل بی سابقه ای افزایش می یابد.

رئیس اتحادیه خواربار و لبنیات شهرستان بوشهر اذعان داشت: اکثر صاحبان واحدهای صنفی شهرستان بوشهر فارغ التحصیلان جویای کار بوده اند که به دلیل عدم توان دولت در ایجاد اشتغال فراگیر و پایدار ناچارا وارد بازار کار شده اند. در نتیجه هزینه ای که دولت می بایست ازاین بابت متحمل می شد باکارآفرینی واقعی بخش خصوصی فراهم شد. در این شرایط توقع می رود که دولت هر روز عرصه را برای بخش خصوصی تنگ تر نکند و چوب لای چرخ ارابه مفلوک کسب وکار نگذارد.

عباس نامدارزاده ادامه داد: مدیران اقتصادی استان بیش ازحد در ارتباط با رونق کسب و کار و رونق بازار بوشهر سکوت پیشه کرده اند. عملکرد آنها باعث شده که واحدهای صنفی ما بسان اراضی لم یزرع شوند. سکوت ممتد مدیران اقتصادی استان، آینده بازار را تاریک خواهد کرد. مدیران نباید با اتخاذ سیاست غیر همسو با ایجاد کار و کسب، بازار را برباد دهند. آنها نباید معضلاتی مثل بیکاری، ورشکستگی و افسرگی را به بازار تزریق کنند.
رئیس اتحادیه خواربار و لبنیات شهرستان بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: بازاریان برای همراهی با نظام و دولت از هیچ کوششی دریغ نکرده اند. ما تا پای جان همراه با ولایت و دولت هستیم اما قرار نیست همیشه ما بسوزیم تا نمایندگان دولت بتوانند در رفاه باشند. بازار بوشهر قطعاً در برابر عدم تدبیر صحیح مدیران استان و به حاشیه کشیده شدن سرمایه کاسبان بوشهری محکم خواهد ایستاد.

نامدارزاده خاطرنشان کرد: برای ایجاد فضای همدلانه با مجموعه دولت در استان و نهادهای قانون‌گذار از هیچ کوششی دریغ نکرده‌ایم. علاوه بر جلسات متعدد اقتصادی حتی با مدیران سیاسی استان هم جلسه گذاشته ایم و از آنها خواسته ایم که جلو ازدیاد فروشگاه های زنجیره ای بایستند اما تجربه نشان داده است که از این جلسات چیزی به بازار نمی رسد. تبعات این بی توجهی متوجه مدیران اقتصادی استان خواهد بود.

وی ابراز داشت: فروشگاه های زنجیره ای قبل از افتتاح هر شعبه می بایست از طریق اتحادیه کشوری به اتاق اصناف شهرستان اطلاع دهد که قرار است شعبه تازه ای از فروشگاه زنجیره ای باز شود اما متاسفانه این رویه هم در استان بوشهر رخ نمی دهد.

نامدارزاده در پایان گفت: ما مخالف برنامه ششم توسعه نیستیم. اما افزایش تعداد فروشگاههای زنجیره ای نمی بایست موجب از بین رفتن کسب و کار های کوچک محلی شود. اگر هم دولت می خواهد به هر قیمتی این فروشگاه ها را زیاد کند باید برای کسبه شغل پایدار ایجاد کند. این اتفاق ها نیفتاده است و بازار زیر فشار بی سابقه ای است.

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی