نسخه الکترونیکی در مطب پزشکان استان‌ها اجرا خواهد شد
اشتراک گذاری

مدیرکل سامانه‎ها و روش‎های الکترونیکی سازمان بیمه سلامت کشور از استقرار نسخه الکترونیک در مراکز درمانی و مطب پزشکان خبر داد و گفت: اکنون در بیش از سه هزار مطب پزشکان، نسخه الکترونیکی در استان‌ها اجرا و این مهم در سایر مراکز درمانی عملیاتی می‌شود.

نسخه الکترونیکی

به گزارش سیراف خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم، صدرالله عباسی مدیرکل سامانه‎ها و روش‎های الکترونیکی سازمان بیمه سلامت کشور صبح امروز در نشست مدیران کل بیمه سلامت منطقه ۱۰ کشور در بوشهر با تاکید بر توسعه سامانه الکترونیک در تمام بدنه بیمه سلامت، بر الزام تلاش برای تسریع سامانه الکترونیک در بدنه بیمه سلامت تاکید کرد.

وی در ادامه به تشریح اهداف و وضعیت اجرای پروژه‌های الکترونیکی و سامانه‌های مورد استفاده بیمه سلامت و چگونگی تحقق این اهداف و نحوه اجرای سامانه‌های الکترونیکی در استان‌ها پرداخت.

از استقرار نسخه الکترونیک در مراکز درمانی و مطب پزشکان خبر داد و گفت: اکنون در بیش از سه هزار مطب پزشکان، نسخه الکترونیکی در کشور اجرا و این مهم در سایر مطب‌ها و مراکز درمانی و تشخیصی عملیاتی می‌شود.

عباسی با تاکید بر توسعه سامانه پرونده الکترونیکی در تمامی شهرستان‌ها و مراکز درمانی، یکی از بارزترین پرونده بیمه سلامت سامانه الکترونیک است را کنترل هزینه عنوان کرد.

وی از اجرای پروژه نسخه الکترونیک در کشور خبر داد و بیان داشت: اکنون در بیش از ۲۳۰ شهر پروژه نسخه الکترونیکی در حال اجرا است و با عملیاتی شدن این پروژه در همه مراکز درمانی، هزینه‌ها و مراجعه بیماران به مراکز درمانی و تشخیصی کاهش می‌یابد.

پرویز رمضانی مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر نیز با بیان اینکه ارائه خدمات الکترونیک عامل موثری در بهبود روش‌ها، مدیریت بهینه و کنترل منابع سازمان است از اجرایی شدن پرونده الکترونیکی خبر داد و بیان کرد: تشکیل پرونده‌های بیماران بستری در بیمارستان‌ها الکترونیکی شده که نقش مهمی در تسریع ارائه خدمات و کاهش هزینه‌های درمانی دارد.

کاهش ۲۵ درصدی مراجعات درمانی در برخی بیمارستان‌ها را در اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: با اجرایی شدن نسخه‌نویسی الکترونیکی بیمه سلامت ۳۰ درصد کل هزینه‌های درمانی کاهش یافته است.

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی