نفت، طلای سیاهی که بلای جان خلیج فارس شده!
اشتراک گذاری

خلیج فارس جزو مناطق بسیار حساس زیست محیطی است! خلیج فارس از نظر زیست‌ محیطی و تنوع زیستی بسیار مهم و با ارزش است، برای مثال آب‌ سنگ‌ های مرجانی و جنگل‌ های حرا از جمله اکوسیستم‌ های ارزشمند این منطقه محسوب می‌ شوند. به علت عدم پیشگیری و ایمن سازی خطوط نفتی، هر چند […]

آلودگی نفتی
خلیج فارس جزو مناطق بسیار حساس زیست محیطی است! خلیج فارس از نظر زیست‌ محیطی و تنوع زیستی بسیار مهم و با ارزش است، برای مثال آب‌ سنگ‌ های مرجانی و جنگل‌ های حرا از جمله اکوسیستم‌ های ارزشمند این منطقه محسوب می‌ شوند.
به علت عدم پیشگیری و ایمن سازی خطوط نفتی، هر چند ماه یک بار خبری مبنی بر نشت نفت خام در خلیج فارس گزارش می شود، سپس اداره حفاظت و ایمنی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهار نگرانی می کند و بعد از همه این داستان ها قهرمانی به نام شرکت ملی نفت فلات قاره که فعالیت های نفتی انجام می دهد برای پاکسازی آلودگی نفتی که ایجاد کرده وارد دریاها می شود و خود را حامی و قهرمان محیط زیست می نامد.
 
تا آنجایی که خبرگزاری ها نوشته اند در کمتر از ۳ ماه، ۲ بار آلودگی نفتی گسترده در خلیج فارس اتفاق افتاده است. یکی در ۲۴ شهریور ماه و آن یکی در ۲۹ آبان ماه! این در حالی است که مقامات دولتی در این باره می‌گویند : آلودگی نفتی یک چیز طبیعی است و در خلیج مکزیک نیز رخ می دهد در فارس هم همینطور!
 
ایران در مداری کامل از انواع منابع تجدیدپذیر جهان قرار گرفته است، ظرفیت‌‌ سنجی منابع انرژی خورشیدی، بادی، زیست‌‌ توده، زمین‌‌ گرمایی و آبی همگی حاکی از دسترسی کامل به آینده‌‌ ای پاک در دوران پسانفتی است. دیگر دست از نفت بردارید و چشمانتان را به دنیایی بدون آلودگی و پاک باز کنید.
اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی