نماینده مجلس: در حدود ۱۰۰ هزار میلیارد فرار مالیاتی داریم/برخی اعداد بودجه توهمی است
اشتراک گذاری

نماینده ملایر در مجلس، گفت: ۱۹۵هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در بودجه سال آینده پیش‌بینی شده، درحالی‌که ۱۰۰ هزار میلیارد فرار مالیاتی در کشور وجود دارد.

حجت‌الاسلام احد آزادی خواه

به گزارش سیراف خبر به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام احد آزادی خواه نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار، دربارۀ ارائه لایحه بودجه سال  ۹۹ به مجلس از سوی رئیس‌جمهور گفت: قرار بود دولت در ساختار بودجه اصلاحاتی را انجام دهد، اما در بودجه سال ۹۹ آثاری از این اصلاح ساختار دیده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه دولت در بودجه سال ۹۹ فروش ۸۰هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی پیش‌بینی کرده است، ادامه داد: قطعاً این کار غیرکارشناسی بوده و در آینده کشور را مقروض می‌کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر اینکه رئیس‌جمهور اعلام کرده بود بودجه امسال بدون نفت است، تصریح کرد: تعجب آور است که ۷۵۰هزار بشکه معیار فروش نفت، در لایحه بودجه است که رقمی غیرواقعی است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ۱۹۵هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در بودجه سال آینده پیش‌بینی شده، درحالی‌که ۱۰۰هزار میلیارد فرار مالیاتی در این کشور وجود دارد، بر اساس آمار تنها دو قشر از اقشار مردم حدود ۱۹هزار میلیارد تومان مالیات بدهکار هستند.

آزادی‌خواه اضافه کرد: برخی از اعداد بودجه سال ۹۹ توهمی است که باید در کمیسیون تلفیق بودجه و صحن علنی پارلمان این اعداد اصلاح شود.

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی