هیئت کاراته استان بوشهر و ضد و نقیض های تخلفات مالی گسترده در آن
اشتراک گذاری

تخلف در هیئت کاراته استان بوشهر یکی از فراز های نشست خبری با احمد بهروزیان فرد مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر بود و بهانه ای شد تا گزارشی ویژه در این خصوص در سیراف خبر تدوین و منتشر گردد.

تخلف مالی در هیئت کاراته استان بوشهر

سیراف خبر: در میان هیئت‌های ورزشی مدال آور استان، یکی از مهمترین ورزش‌هایی که در سال‌های اخیر توانسته است خوش بدرخشد و عناوین قهرمانی فراوانی برای استان بوشهر در سطح ملی کسب کند، ورزش کاراته استان بوشهر است. اما بنا به شنیده‌ها و گزارش‌های رسیده به سیراف خبر، هیئت کارته استان بوشهر روزهای خوبی را نمی‌گذراند و به دلیل بروز اختلافات ناشی از تخلفاتی که در این هیئت رخ داده، ورزشکاران این هیئت اعتراضات مهمی به نحوۀ مدیریت این ورزش دارند که منابع خبری بخشی از آن را در اختیار سیراف خبر قرار داده‌اند.

پوز(p.o.z) شخصی و واریز وجوه هیئت به حساب‌های غیر مرتبط

آنچه سیراف خبر در بررسی‌های خود متوجه شده است، وقوع چند مورد تخلف مالی در هیئت کاراتۀ استان بوشهر است. بنا به شنیده‌های سیراف خبر، اسناد این سوءاستفاده‌های مالی در اختیار ارگان‌های ذی ربط به خصوص حراست اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر قرار گرفته و تا جایی که سیراف خبر اطلاع حاصل کرده، موجب واکنش‌های حقوقی شده است. این تخلفات مالی شامل موارد متعددی است؛ از جمله در یکی از موارد با قرار گرفتن پوز شخصی در هیئت کاراته، مبالغی که از ورزشکاران بابت موارد مختلف مبتنی بر قانون اخذ می‌شده است و به جای واریز به حساب هیئت، به حساب‌های شخصی برخی از افراد واریز می‌شده است.

بنا به شنیده‌های سیراف خبر موارد این تخلفات به گونه ای است که حتی اعتبارات و وجوهات متعلق به هیئت، به حساب فرزندان، فرزند برادر و همسر «برخی از افراد» مرتبط با این هیئت واریز می‌شده و در گردش حساب‌های به دست آمده، نحوۀ چرخش این پول ها مشاهده شده است.

رئیس هیئت کارته استان بوشهر چه می‌گوید

هادی زیدی

در همین زمینه با هادی زیدی، رئیس هیئت کاراته استان بوشهر در مصاحبه با سیراف خبر گفت: «اینها شایعاتی است که افرادی که دستشان از منابع مالی و سوءاستفاده کوتاه شده ایجاد می‌کنند. هر مدیری که می‌خواهد کار کند و تحولی ایجاد کند مورد هجمه قرار می‌گیرد و علیه او شایعات فراوانی راه می‌اندازند. تمام این موارد کذب محض است و هرگز پولی که متعلق به هیئت باشد به حساب هیچ شخصی در هیئت نرفته. ممکن است خرید و فروشی شده باشد در کنار کارهای رسمی که لباسی و یا کمربندی در فروشگاه خرید و فروش شود و این طبیعی است مبلغ آن به حساب افراد می‌رود و اینها ارتباطی به حقوق قانونی هیئت ندارد. تمام صورت‌های مالی ما توسط بازرسان چک شده و ما مشکلی نداشته‌ایم».

زیدی در توضیح برخی از جا به جایی‌ها نیز می‌گوید: «حساب فدراسیون سنتی است و مثلاً وقتی یک مربی برای کلاس مربی‌گری و یا کارت مربی‌گری اقدامی می‌کند، باید مبلغی را به حساب فدراسیون واریز کند که ما باید تن خواه بگیریم و این کار را انجام داده‌ایم و این موارد باعث می‌شود که علیه ما شایعات فراوان ایجاد کنند و موج تخریب بسازند. تمام کارهای ما مستند و با مدرک است و تأکید می‌کنم این موارد کذب است».

آنچه مدیر کل ورزش و جوانان گفت

سیراف خبر برای اطلاع از جزئیات بیشتر ماجرا، با توجه به ضد و نقیض بودن این موارد، در نشست خبری با احمد بهروزیان فرد این مشکلات را مطرح کرد. بهروزیان فرد با تأیید وجود تخلفات و اختلافات در هیئت کاراته استان بوشهر توضیح مبسوطی در خصوص چگونگی وقوع این تخلفات و افراد دخیل در سوءاستفاده‌های صورت گرفته نداد و گفت: «ما مشکلات موجود در هیئت کاراته را می‌دانیم. این‌جانب نمی‌خواهم در مقام قضاوت بربیایم که چه کسی درست می‌گوید و چه کسی نه! آنچه بر عهدۀ ما بوده انجام داده‌ایم و این مشکلات و اختلافات و تخلفات را به رؤسای مجامع منتقل کرده‌ایم و رئیس فدراسیون کاراته به عنوان رئیس مجمع استان نیز از همۀ این موارد مطلع شده و گزارش‌ها در اختیار وی قرار گرفته است. هیئتی ویژه هم از تهران آمده و همۀ موارد را بررسی کرده و هر نوع تصمیمی در نهایت گرفته شود ما منتظر آن خواهیم بود».

آنچه مبهم است

با توجه به تأیید اصل ماجرا مبتنی بر صحت وقوع تخلفات مالی در هیئت کاراتۀ استان توسط مدیرکل ورزش و جوانان، آنچه محل پرسش جدی است فرجام رسیدگی‌هاست. با توجه به اینکه دامنۀ این تخلفات که بنا به شنیده‌های سیراف خبر به سال ۹۸ محدود نمی‌شود و سال‌های گذشته را نیز شامل می‌شده باید منتظر ماند و دید آیا حقوق ورزشکاران و کاراته کاران بوشهری استیفا می‌گردد یا خیر؛ کاراته کارانی که با وجود محدودیت‌ها و محرومیت‌های فراوان که حتی سالن‌های مناسبی برای تمرین نداشته و در بسیاری از مسابقات تیم‌ها و یا ورزشکاران اعزامی با هزینه‌های شخصی به مسابقات گام نهاده‌اند و حمایتی دریافت نکرده‌اند، توانسته‌اند بارها افتخار کسب کرده و نام بوشهر را در کشور به طنین در آورند.

 

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی