پارک علم‌ و فناوری استان بوشهر با تجهیزات پیشرفته راه‌اندازی می‌شود
اشتراک گذاری

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور از راه‌اندازی پارک علم‌ و فناوری استان بوشهر با امکانات جدید و تجهیزات پیشرفته خبر داد و گفت: اکوسیستم استان بوشهر در این عرصه بخش خصوصی است که اتفاقات خوبی برای استان رقم می‌زند

به گزارش سیراف خبر به نقل از تسنبم، سورنا ستاری امروز معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور صبح در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه این استان خاطرات دوران نوجوانی و جوانی برای من زنده می‌کند گفت: خاطرات خوبی از بوشهر و پایگاه هوایی آن که دوران نوجوانی و جوانی در این استان حضور داشتم به یادگار دارم.

وی در ادامه افزود: استان بوشهر از جایگاه مهمی برخوردار است این استان به سبب دارا بودن زیرساخت‌های فوق‌العاده آن در حوزه‌های نفت، گاز، شیلات، گیاهان دارویی و نیروی انسانی فوق‌العاده آن، از اهمیت خاصی در کشور برخوردار است. وجود دانشگاه‌های متعدد، شرکت‌های دانش‌بنیان نیروی و نیروی انسانی تحصیل‌کرده و پا به‌کار و با انگیزه از دیگر ظرفیت‌های استان بوشهر است. در دو سال اخیر اقدامات خوبی در استان بوشهر انجام شده است، ولی این اقدامات شایسته این استان نیست و نیاز دارد حرکت جدی‌ تری در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان اتفاق بیافتد.

سورنا ستاری با اشاره به راه اندازی پارک علم‌ و فناوری استان بوشهر افزود: این پارک با امکانات جدید و تجهیزات پیشرفته راه‌اندازی شده است؛ البته پارک علم و فناوری این استان  زیرساخت دولتی است ولی مهم‌تر از همه این است که اکوسیستم استان بوشهر در این عرصه بخش خصوصی است که اتفاقات خوبی برای استان رقم می‌زند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به افتتاح ۸۰۲ میلیارد تومان طرح‌های جدید استان بوشهر در هفته دولت تصریح کرد: در این سفر نشست‌هایی با شرکت‌های دانش‌بنیان، پارک علم و فناوری و نخبگان استان بوشهر برگزار می‌شود تا زیرساخت‌های لازم استان تقویت شود.

ستاری با اشاره به وجود ۴۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور گفت: فروش سال گذشته این شرکت‌ها ۹۰ هزار میلیارد تومان بوده است. فروش محصولات این شرکت‌های در ۵ ماه نخست امسال همراه با رشد بوده و تحریم‌ها سبب کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان برای توسعه کسب و کار آنان شد. حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان قانونی شده و اکنون ۱۴۰ نوع خدمت به این شرکت‌ها ارائه می‌شود که رشد قابل توجه شرکت‌ها در راستای حمایت‌ها است.با تاکیدات مقام معطم رهبری، حمایت‌های دولت و همراهی دستگاه‌های اجرایی از جمله استانداران سبب رشد روزافزون شرکت‌های دانش‌بنیان شده است.

معاون علمی و فناوری رئیس‌ جمهور از رشد بازگشت نخبگان از خارج از کشور خبر داد و افزود: در ۵ ماه امسال ۱۵۰ نفر از نخبگان از دانشگاه‌های برتر به ایران برگشته‌اند که تا آخر سال فکر می‌‌کنم رکورد خوبی داشته باشیم.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر توجه به اقتصاد پویا افزود: در بحث اقتصاد باید به سمت سرمایه‌گذاری بر روی کیفیت نیروی انسانی برویم تا یک اقتصاد پویا داشته باشیم.

وی با تاکید بر جلوگیری از خام فروشی تولیدات و محصولات مختلف تصریح کرد: هر نوع خام فروشی از اقتصاد در حوزه نفت، کشاورزی و دیگر بخش‌‌ها باید خارج شود، خصوصا به سبب اینکه فرهنگ غلطی که این سیستم بر روی اقتصاد پیاده می‌کند. 

 

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی