کلاهبردار حرفه‌ای در بوشهر دستگیر شد
اشتراک گذاری

سرهنگ جوشن سهرابی رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر از دستگیری کلاهبردار خرید و فروش کالاهای دست دوم اینترنتی در فضای مجازی استان بوشهر خبر داد.

به گزارش سیراف خبر، سرهنگ جوشن سهرابی رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به دستگیری کلاهبردار خرید و فروش کالاهای دست دوم اینترنتی در فضای مجازی استان بوشهر خاطر نشان کرد: با شکایت تعدادی از شهروندان با موضوع کلاهبرداری در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی این موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

سهرابی با بیان اینکه پس از اعلام این تخلف موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت افزود: ماموران و کارآگاهان پلیس با تحقیقات میدانی و استفاده از روش‌های نوین، شخصی را شناسایی کردند و تلاش برای دستگیری وی آغاز شد. از آنجایی‌که متهم متواری بود و آدرس و نشانی از  وی در دسترس نبود با گسترش چتر اطلاعاتی مخفیگاهش شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد. 

با اعلام این مقام مسئول، متهم در بازجویی‌های اولیه به ۱۴ فقره کلاهبرداری با همکاری دوست خود اعتراف کرد. این فرد پس از حضور فروشنده و توافق، وی را به آدرسی که از قبل برای فعل مجرمانه خود مهیا کرده بود، هدایت کرده و پس از دریافت کالا با پرداخت مبلغ اندکی وجه نقد به فروشنده، برای مابقی بدهی خود اقدام به صدور چک با عناوین جعلی می‌کرد. فروشنده‌های مال باخته هنگام وصول چک دریافتی متوجه می‌شوند، عناوین جعلی است و امکان وصول آنها وجود ندارد؛ در نهایت با اقدام به موقع و تلاش ماموران پلیس آگاهی، متهم با همدستش دستگیر و به پلیس آگاهی بوشهر منتقل شد و هر ۲ نفر پس از تکمیل تحقیقات در اختیار مراجع قضائی استان بوشهر قرار گرفتند.

سرهنگ سهرابی با قدردانی از مشارکت مردم در شناسایی و معرفی متخلفان در همکاری با پلیس گفت: با مشارکت مردم، افراد متخلف در کوتاه‌ترین زمان شناسایی و  دستگیر می‌شوند و در چنگال قانون قرار می‌گیرند. پلیس نقش مهم و اساسی در برخورد با متخلفان دارد، و حضور مستمر و شبانه‌روزی پلیس در همه عرصه‌ها ضمن افزایش امنیت، فضا را برای متخلفان ناامن کرده است.

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی