۱۴۰۰ تن صید میگو در آب‌های استان بوشهر
اشتراک گذاری

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر از افزایش میزان صید میگو در استان نسبت به سال قبل خبر داد و عنوان کرد: صیادان بوشهری در مدت ۵۳ روز یک‌هزار و ۴۳۸ تن میگو در آبهای خلیج فارس صید کردند که ۴۰۰ تن بیشتر از سال قبل است.

به گزارش سیراف خبر، منصور پاپری معاون شیلات استان بوشهر با بیان اینکه صید میگو در آب‌های خلیج فارس استان بوشهر پایان یافت اظهار داشت: ‌در مدت تعیین شده برای صید میگو، صیادان این استان افزون بر یک‌هزار و  ۴۳۸ تن میگو صید کردند که نسبت به سال قبل افزایش ۴۰ درصدی ثبت شده است.

پاپری در ادامه گفت: صید میگو در استان بوشهر از ۳۰ مرداد آغاز شد و در مدت صید این آبزی، برای افزون بر ۵۰۰ شناور لنج و قایق مجوز صید صادر شد؛ و پس از ۵۳ روز تلاش صیادی در آبهای خلیج فارس استان بوشهر، برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به ذخائر آبزیان، صید میگو در استان بوشهر بنا به پیشنهاد پژوهشکده میگو ممنوع شد.

 

طبق اعلام شیلات استان بوشهر صیادان سال قبل ۱۰۲۰ تن میگو در آب‌های استان بوشهر صید کردند ؛شایان ذکر است که امسال صید میگو برای فعالان این بخش رضایت‌بخش بود به‌گونه‌ای که یک‌هزار و ۲۲۲ تن به وسیلۀ شناورهای لنج و قایق دارای مجوز و ۲۱۶ تن هم با شناورهای بدون مجوز صید شد.

قابل ذکر است که بر‌اساس آمار اخذ شده، ا ۹۰ درصد از میزان میگوی صید شده، به گونه ببری سبز و ۱۰ درصد آن به گونه سرتیز یا میگوی سفید اختصاص دارد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با اشاره به استقرار و ایجاد بنادر صیادی و مرکز تخلیه صید افزود: صیادان استان بوشهر میگوی صید شده خود را  از طریق ۲۵ بندر صیادی و مرکز تخلیه صید آبزیان، وارد بازار کردند که بیشترین میزان میگوی تخلیه شده در اسکله‌های شهرستان بوشهر ثبت شده است.

وی با اشاره به نتیجه گشت‌های تحقیقاتی در وجود تجمع میگو در خلیج فارس اشاره و تصریح کرد: بیشترین ذخایر میگو در اعماق ۲۰ تا ۳۰ متر دریا قرار داشت و بیش از ۹۰ درصد میگوی صید شده استان ببری سبز از بهترین انواع میگوی خلیج فارس است.

بر اساس این گزارش قیمت میگو امسال در بازارهای استان بوشهر نسبت به سال قبل از افزایش قابل توجهی برخوردار بود.

میگوی ببری سبز بهترین گونه این آبزی با نوسانات قیمت فروش در روزهای مختلف همراه بوده که به سایز طولی و قطری آن بستگی دارد و هر کیلوگرم میگو بین ۴۰ تا ۱۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

قیمت میگوی سرتیز هم  هر کیلوگرم بین ۲۵ هزارتا ۳۵ هزار تومان در بازار بوشهر به فروش رسید.

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی