مرکل: به ترکیه سلاح نخواهیم داد
اشتراک گذاری

به گزارش سیراف خبر به نقل از مهر، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در واکنش به عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه اعلام کرد: برلین هیچ گونه سلاحی به ترکیه نخواهد داد. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه نهم اکتبر ۲۰۱۹ برابر با ۱۷ مهر ماه ۹۸ از آغاز رسمی عملیات نظامی موسوم به […]

به گزارش سیراف خبر به نقل از مهر، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در واکنش به عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه اعلام کرد: برلین هیچ گونه سلاحی به ترکیه نخواهد داد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه نهم اکتبر ۲۰۱۹ برابر با ۱۷ مهر ماه ۹۸ از آغاز رسمی عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» در شمال سوریه خبر داد. 

هدف از این اقدام ایجاد منطقه امن در داخل خاک سوریه و عقب راندن نیروهای کرد و دموکراتیک سوریه به شرق رود فرات عنوان شد.

به گفتۀ مرکل، وی طی روزهای اخیر، به طور جدی ترکیه را به خاتمه عملیات نظامی علیه کردها دعوت کرده و بر این موضوع تاکید کردو گفت: این یک نمایش دراماتیک انسانی است که تبعات ژئوپلیتیکی سنگینی دارد و به همین دلیل آلمان تحت شرایط فعلی، هیچ سلاحی به ترکیه نمی‌دهد.

گفتنی است روز دوشنبه وزرای خارجه اتحادیه اروپا طی نشستی در لوکزامبورگ بر اعمال محدودیت بر صادرات اسلحه به ترکیه تاکید کردند حال آنکه از اتخاذ موضع یکسان درباب تحریم تسلیحاتی این کشور بازماندند.

پیش از تائید مرکل، رسانه آلمانی «بیلد» نیز به نقل از هایکو ماس وزیر خارجه این کشور، از تعلیق مجوز فروش تجهیزات نظامی به ترکیه خبر داده بود.

 

منبع: اسپوتنیک

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی