خدری: قریب به ۹۰ درصد آب شرب بوشهر از خارج از استان تامین می شود
اشتراک گذاری

به گزارش سیراف خبر بعد از ظهر پنجشنبه نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، مرتضی بختیاری رییس سازمان کمیتۀ امداد کشور، عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر، عبدالحمیدخدری نمایندۀ مردم بوشهر، دیلم و گناوه در مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر […]

نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر

به گزارش سیراف خبر بعد از ظهر پنجشنبه نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، مرتضی بختیاری رییس سازمان کمیتۀ امداد کشور، عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر، عبدالحمیدخدری نمایندۀ مردم بوشهر، دیلم و گناوه در مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از روسای سازمان ها و ارگان های استان بوشهر برگزار شد.

استان بوشهر در مجموع با مساحت ۲۲ هزار کیلومتر سهم ۱٫۴ از مساحت کشور را به خود اختصاص داده است؛ و طبق آخرین پیش بینی های جمعیتی استان، جمعیت استان بوشهر یک میلیون و ۲۳۰ هزار نفر است و نرخ رشد جمعیت با عدد ۲٫۴۱ دوبرابر نرخ رشد کل کشور است.

نرخ بیکاری در این استان ۱۰٫۴ است. استان بوشهر در تولید ۸٫۶۸ درصد نفت کشور و ۷۳٫۱۸ گاز کشور نقش آفرینی می کند؛ و در مجموع در کسب درآمدی ۶٫۹ میلیارد دلاری کشور از صادرات نفت و گاز سهیم است و این هم باعث شده است که در مجموع به غیر از این نقش آفرینی درآمد مصوب استان هم در سال ۹۸ بالغ بر ۳۳۶۴ میلیارد تومان باشد.

مجموع اعتبارات ابلاغی استان در قالب جدول ده یک، حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان است. لازم به ذکر است که در هفتۀ دولت بخش زیادی از این اعتبارات در هفته دولت با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

خدری: قریب به ۹۰ درصد آب شرف این استان از خارج از استان تهیه می شود

عبدالحمید خدری با اولویت دانست راه آهن بوشهر شیراز برای استان بوشهر، افزود: انتظار داریم با تخصیص این اعتبارات و پیگیری هایی که استاندار محترم بوشهر انجام می دهد این پروژه به یک سرانجامی برسد.

وی در خصوص جادۀ گناوه میشان خطاب به نوبخت گفت: این جاده مسیر استان بوشهر به استان فارس را کمتر از ۱۰۰ کیلومتر می کند و تاکنون پیشرفت بسیار خوبی داشته و انتظار داریم با تخصیص اعتبار این پروژه که نزدیک به ۱۸ ماه تغییر بود که مشکلات مطالعات بحث کارفرما بود که حل شد.

خدری ادامه داد: اگر این پروژه به بهره برداری برسد که نه تنها برای شهرستان گناوه که برای کل استان بوشهر یک جادۀ بسیار بسیار استراتژیک خواهد بود.

نمایندۀ مردم بوشهر، دیلم و گناوه گفت: در شمال استان از یک توسعۀ نامتوازنی دچار مشکل شده است؛ ما یک منطقۀ ویژه داریم به نام منطقۀ ویژه اقتصادی شمال استان که پیگیری های بسیار خوبی انجام شده است؛ خرید سه هزار و ۹۰۰ هکتار از اراضی ملی اختصاص پیدا کرده است.

وی ادامه داد: انتظار داریم برای اجرای زیرساخت های این پروژه یک اعتباری اختصاص داده شود.

خدری در خصوص آب شرب مصرفی استان خطاب به نوبخت گفت: تهدیدی که برای استان ما محسوب می شود؛ قریب به ۹۰ درصد آب شرف این استان از خارج از استان تهیه می شود. یعنی در حیطۀ اختیار تصمیم گیری مدیران ما نبود ولی با اولویت بندی که در بحث آب شیرین کن ها در شهرستان بوشهر، اتفاق بسیار خوبی دارد می افتد، ولی انتظار داریم سال دیگر کلیۀ آب شرب مورد نیاز شهرستان بوشهر قریب به ۷۰ هزار متر مکعب از طریق همین آب شیرین کن ها تامین شودو انتظار داریم اعتبارات بیشتری به این پروژه اختصاص پیدا کند.

 

 

 

 

اشتراک گذاری

لينک کوتاه :

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع رسانی