وقتی مردم علیه شهرداری بوشهر اعتراض می کنند+ فیلم

سیراف خبر؛ نرگس ستوده: با توجه به خبری که چند ساعتی هست در شبکه های مجازی و رسانه های استان منتشر شده دربارۀ اینکه تعدادی از شهروندان بوشهری در اقدامی به صورت خودجوش خط کشی عابر پیاده یکی از خیابان های شهر بوشهر را تجدید رنگ نمونه اند، سیراف خبر با فعال رسانه ای و […]

۲۳ مهر ۱۳۹۸

بررسی احداث پلاژ بانوان جدید در شهر بوشهر

پلاژ بانوان در شهر بوشهر وضعیت مطلوبی ندارد. شهرداری مرمت این پلاژ و یا احداث پلاز دیگری را در بازدید از این مجموعه مورد بررسی قرار می دهد.

۱۶ مهر ۱۳۹۸

محمد صادق سعیدی مفتضح شد، محافظه کار شد و عزل شد

محمد صادق سعیدی به حکم نوراادین امیری شهردار بوشهر از ریاست سازمان تفریحی و فرهنگی شهرداری بوشهر عزل شد. این عزل به دلیل فشارها و مناسبات غلط قدرت در شورا اتفاق افتاده است.

۲۷ شهریور ۱۳۹۸

اتوبوسرانی شهر بوشهر و تحقیر هزاران شهروند

ما در بوشهر زندگی می‌کنیم. بوشهر قطار ندارد؛ بوشهر مترو ندارد. بوشهر فقط اتوبوس دارد. اما بوشهر اتوبوسرانی ندارد. بوشهر شهر اتوبوس‌های فرسوده؛ شهر تأخیرهای چهل دقیقه‌ای و شهر مردم کلافه‌ در گرمای پنجاه درجۀ تابستان است که هیچ کس صدای اعتراض آنان را نمی‌شنود… حمل و نقلی عمومی شهر بوشهر فقط اتوبوس‌هاست و تاکسی‌ها… سیستمی ندارد که بگوییم این سیستم مایۀ تحقیر مردم یک شهر و دهن کجی به حقوق شهروندی است، اما هست…

۲۱ شهریور ۱۳۹۸

طرحی سی میلیون تومانی که دو میلیارد و دویست و پنجاه میلیون تومان شد

مطالعات شهر هوشمند بوشهر یکی از مناقشه برانگیزترین پرونده های سال های اخیر شهرداری بوشهر بوده است. اینک اخبار تازه حکایت از اعلام موضوع فرمانداری بوشهر داشته که نه تنها از ابهام این پرونده نمی کاهد که مسئله را غیر شفاف تر کرده است.

۲۰ شهریور ۱۳۹۸

طرح مطالعات شهر هوشمند بوشهر «ردیف بودجه» ندارد

شورای شهر بوشهر اقدام به تصویب مطالعات شهر هوشمند بوشهر نموده و برای بررسی به فرمانداری ارسال شد. سیراف‌خبر در نشست این هفتۀ شورای شهر از فرجام این مصوبه که به مگفا مشهور شده است پرسید و پرسش‌های مهمی پیش روی اعضای شورای شهر نهاد که پاسخ‌های ابهام برانگیزی دریافت نمود.

۱۱ شهریور ۱۳۹۸

شهرداری بوشهر در آستانۀ محکومیت ۱۲ میلیاردی

شهرداری بوشهر در آستانۀ یک محکومیت قرار گرفته است. روز گذشته سیراف خبر اقدام به نشر مطلبی در همین راستا نمود که جنبه هایی از آن نیاز به اصلاح و توضیح بیشتر داشته و با توجه به اهمیت موضوع و جزئیات تازه اقدام به نشر گزارش دیگری در این راستا می نماید.

۵ شهریور ۱۳۹۸