بندر عسلویه

بندرعسلویه و شهرستان عسلویه در آبان ماه ۱۳۹۰، ۱۰۳۶۴ خانوار و ۶۵۵۸۴ نفر جمعیت داشته است در ادامه به جز موارد جغرافیای انسانی عسلویه را مورد بررسی قرار میدهیم.

۱۴ آذر ۱۳۹۸

آنچه با عمارت دهدشتی کردیم: سلیقه گرایی بر جان میراث فرهنگی

تخریب بلادلیل بخشی از عمارت باشکوه دهدشتی در این سالها بیش از پیش آزار دهنده است. این نگاهی کوتاه و دوباره به این تخریب سلیقه ای و ناموجهی است که توازن عمارت را بر هم زده است.

۱۳ آذر ۱۳۹۸

عسلویه

شهرستان عسلویه، به مرکزیت شهر عسلویه، در استان بوشهر در جنوب ایران، در نیمکره شمالی کره زمین واقع شده است. عسلویه پایتخت انرژی ایران و خاورمیانه است

۱۳ آذر ۱۳۹۸

بافت تاریخی بوشهر

بافت تاریخی یا بافت قدیمی; این بافت در شهر بوشهر واقع شده و با قدمت دوره افشاریه تا قاجاریه، به شماره ۲۳۶۰ در تاریخ ۲۹ تیر ماه ۱۳۷۸ در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است.

۱۱ آذر ۱۳۹۸

اتیمولوژی واژه عسلویه چیست ؟ + عکس

اتیمولوژی واژه عسلویه چیست ؟ در حقیقت اتیمولوژی به معنی حقیقی واژه اشاره میکند که در اینجا به معنی واژه عسلویه مربوط می شود.

۱۰ آذر ۱۳۹۸

آثار باستانی و تاریخی بخش مرکزی بوشهر

آثار باستانی و تاریخی بخش مرکزی بوشهر، حافظه تاریخی شهر محسوب می گردد. در ادامه موشکافانه آن را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

۱۰ آذر ۱۳۹۸

آیا مایلید اهمیت گیاهان دارویی را بهتر درک کنید

برای آشنایی با گیاهان دارویی مخصوصا گیاهان دارویی استان بوشهر حتما مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می کنم. بوشهر مامنی برای تولید و کشت گیاهان دارویی است که در آینده روش ها و فرصت های کارافرینی در این حوزه را نیز معرفی خواهیم کرد

۹ آذر ۱۳۹۸