من دیگر “پرنده مهاجر” نمی‌خورم! + تصاویر

پرنده مهاجر راهی جز پیمودن مسیر پر تلاطم تا مکان زمستان‌گذرانی ندارد، تو و من در امان خانه هستیم اما پرنده خسته و گرسنه در باد و سرما تقلا می‌کند تا پیمانش را با طبیعت بجا آورد! بگو ای یار، بلند بگو: “من دیگر پرنده مهاجر نمیخورم!”

۲۲ آبان ۱۳۹۸

خرگوش های آنگورا و مجوز جهاد کشاورزی به یک جنایت

خرگوش های پانگورا از جمله حیواناتی هستند که برای تولید خز استفاده می شوند. موهای تن این حیوانات ارزش بسیار بالایی در صنعت مد کشور دارد. این مسئله منجر به رفتارهای وحشیانه ای با آنان شده است.

۲۱ آبان ۱۳۹۸

حیوان آزاری و حیوان ستیزی از زاویه‌ای دیگر: با سگ‌های ولگرد چه باید کرد؟

سگ های ولگرد مسئله ای حذف ناشدنی از زندگی روزمرۀ شهرهای امروزی است. در جامعه ما سگ های ولگرد از جوامع کمتر مذهبی و یا توسعه یافته به مراتب بیشتر معضل قلمداد می شود. این نگاهی است به دیدگاه های شهروندان بوشهری در خصوص ذهنیت آنان برای مقابله با این معضل شهری.

۲۰ آبان ۱۳۹۸

مأموریت عیسی کلانتری: استان بوشهر شاهد یک فاجعۀ زیست محیطی دیگر

سفر عیسی کلانتری به استان بوشهر دارای اهمیت بسیار بالا و به سزایی است. بنا به گزارش های رسیده به سیراف خبر، کلانتری در سفر اخیر خود به بوشهر مأموریت یافته تا یکی از مهمترین پروژه های صنعتی استان را که می تواند برای دهه ها بوشهری ها را درگیر خود کند، تعیین تکلیف نهایی نماید. بوشهری ها باید با حساسیت تبعات این سفر و تصمیم گیری در این بازدید را رصد نمایند. این گزارشی است از مأموریتی ویژه که عیسی کلانتری با آن وارد استان بوشهر شده است.

۲ آبان ۱۳۹۸

امید تنها بازماندۀ درنای سیبری

به گزارش سیراف خبر به نقل از دیده‌ بان محیط زیست، امید آخرین درنای جمعیت غربی سیبری صبح دیروز در فریدونکنار فرود آمده است. امسال امید دو هفته زودتر از سال گذشته به ایران رسیده است و این دوزادهمین سالی می‌باشد که این درنا به تنهایی به ایران مهاجرت می‌کند. امید تنها بازماندۀ درنای سیبری […]

۳۰ مهر ۱۳۹۸

سه تصویر در گزارشی از سگ کُشی در بوشهر و حومۀ شهر

پدیدۀ سگ کشی در بوشهر به موازات افزایش زاد و ولد و تعداد سگ های ولگرد در بوشهر افزایش یافته است. اعمال خشونت علیه حیوانات شهری بی تردید تبعات روانی گسترده ای به صورت پنهانی و خاموش در جامعه دارد. این گزارش به سه تصویر از خشونت بلادلیل علیه سگ های ولگرد شهر بوشهر است که در نهایت به سگ کشی منتهی می شود.

۲۱ مهر ۱۳۹۸

سازمان محیط زیست استان نمادی از پاسخگویی استاندارد در استان بوشهر

به دنبال انتشار گزارشی با عنوان پارک پرندگان بوشهر یا شکنجه‌گاه جانوران بی‌گناه در سیراف خبر؛ سازمان محیط زیست استان بوشهر اقدام به بازرسی و تهیۀ گزارشی از وضعیت پارک کرده است که اینک مدیر مسئول و صاحب امتیاز سیراف خبر بر این گزارش، یادداشتی منتشر کرده است.

۱۰ مهر ۱۳۹۸