تخریب سواحل چاهک گناوه و قطع درختان ۱۲۰ ساله توسط پرورش دهندگان میگو

استان بوشهر و محیط‌زیست استان بوشهر وارث زخم‌ها و دردهای عمیق است. یک روز دشتستان و نخیلات آن و روزی که دیگر هر روزه شده عسلویه و روزی دیگر دیّر و واحد‌های پتروشیمی اش و یک روز هم بیرمی. امروز نیز زخمی دیگر بر تن نحیف محیط زیست این استان در گناوه و روستای چاهک آن می‌نشیند.

۲۵ شهریور ۱۳۹۸

پارک پرندگان بوشهر یا شکنجه‌گاه جانوران بی‌گناه؛ گزارشی دردناک از یک مرکز تفریحی بوشهر+عکس‌ها و فیلمها

شاهین بال شکسته، عقاب تیفوس گرفته و طاووس‌های پر‌ریخته و اردک ها و گاز های پر چیده… اینها عصاره و چکیده ای از پارک پرندگان بوشهر است که شاید اگر متخصصی وضعیت این پارک را بررسی کند عمق فاجعه‌ای که رخ داده را بهتر عیان کند. پارکی که به شکنجه گاه بیشتر شباهت دارد. این گزارشی دردناک از پارک پرندگان بوشهر است.

۲۵ شهریور ۱۳۹۸

کاهش سطح ایستابی آبخوان‌ های استان بوشهر

سرپرست شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: در پنج‌ماهه امسال سطح ایستابی آبخوان‌های این استان به‌طور متوسط ۲۰ سانتیمتر بر اثر برداشت‌های بی‌رویه کاهش‌یافته است.

۲۳ شهریور ۱۳۹۸

۱۴۰۰ تن صید میگو در آب‌های استان بوشهر

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر از افزایش میزان صید میگو در استان نسبت به سال قبل خبر داد و عنوان کرد: صیادان بوشهری در مدت ۵۳ روز یک‌هزار و ۴۳۸ تن میگو در آبهای خلیج فارس صید کردند که ۴۰۰ تن بیشتر از سال قبل است.

۲۱ شهریور ۱۳۹۸

روزهای آینده/ خلیج‌فارس متلاطم خواهد شد

پیام مساعدی کارشناس هواشناسی بوشهر از نتایج حاصل از بررسی نقشه های هواشناسی خبر داد و گفت: طی امروز تا روزهای آینده آب و هوای بوشهر متلاطم خواهد شد.

۲۰ شهریور ۱۳۹۸

تولید پر غاز یک فرآیند دردناک

جنایتی که شاید شما از آن با خبر نباشید ولی در بسیاری از لباس ها و بالش های پر غاز به چشم می خورد. تاکنون به این فکر کرده اید که پَر از کجا بدست می آید؟ غاز هایی که زنده زنده پَرشان کنده می شود تا شما شب ها راحت سرتان را روی بالش بگذارید یا لباس های خز خونینی که با زجر و عذاب تعداد زیادی از غاز ها ساخته شده اند تا شما در فصل زمستان سرما را حس نکنید!

۱۷ شهریور ۱۳۹۸

حال درختان کهنسال شهر بوشهر خوب نیست

شاید یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری در هر شهری مواریث طبیعی آن شهر و منطقه باشد؛ جاذبه هایی به غایت دوست داشتنی که محصول گذار از سده ها، هزاره‌ها و بلکه میلیون‌ها سال صناعت طبیعت هستند. اما همۀ واقعیت این گونه شاعرانه و زیبا نیست. در طول سالیان متمادی توسعۀ نامتوازن و غیر اصولی شهر بوشهر باغات و درختان کهنسال فراوانی را در شهر بوشهر از بین برده. رباب عبیدی، عضو شورای شهر سوم و یکی از علاقه مندان محیط زیست استان، همین دغدغه را مبنای کنشگری اجتماعی خود قرار داده و با سرکِشی محلات گوناگون شهر اقدام به شناسایی و تهیۀ عکس و فیلم از درختان کهنسال باز مانده در محلات کرده است. همین موضوع را مبنای مصاحبه‌ای قرار دادیم تا از رباب عبدی، حال درختان کهنسال این شهر جویا شویم.

۱۶ شهریور ۱۳۹۸