بیماران بوشهری به تزریق خون نیاز مداوم دارند

مدیرکل انتقال خون بوشهر گفت: در استان بیمارانی داریم که به طور مکرر به تزریق خون احتیاج دارند در نتیجه نیاز مداوم به خون در استان احساس می شود.

۲۱ شهریور ۱۳۹۸

عصبانیت داریوش ارجمند از دستمزد میلیاردی سریال شهرزاد

داریوش ارجمند بازیگر پیشکسوت کشورمان در فیلمی که به تازگی از سخنان وی در فضای مجازی منتشر شده در پی تقطیع مصاحبه اش در فضای مجازی واکنش نشان داد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۸

افراد مبتلا به کم توانی ذهنی را دریابیم

کم­ توانی ذهنی که موجب اختلال هم­زمان در عملکرد هوشی و مهارت­ های انطباقی شده و در دورۀ رشد نیز خود را نشان می­ دهد، یک سندرم رفتاری است که تمام اعضای خانوادۀ دارندۀ این اختلال را درگیر می کند.

۱۱ شهریور ۱۳۹۸

عسلویه و جم؛ شکاف میان بومی‌ها و غیر بومی‌ها

عسلویه و جم و شهرک هایی که توسط مجموعه های نفت و گاز در این دو شهر ثروتمند استان بوشهر ساخته شده است، شکاف اجتماعی بومی و غیر بومی را برساخته که شکاف اقتصادی و بهره مندی اجتماعی نیز بر آن بار شده است. اینک در مناطق جنوبی استان با بومیانی سر و کار داریم که دستاوردهای نفت و گاز را چندان عادلانه نمی‌بینند و اعتراضات فراوانی نسبت به توزیع امکانت میان شهرک‌ها و شهر مادر دارند.

۱۰ شهریور ۱۳۹۸

دانش آموزان نیازمند لباس فرم مدرسه خود را رایگان دریافت خواهند کرد

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با همکاری آموزش و پرورش استان از تحویل رایگان لباس فرم دانش آموزان نیازمند تحت حمایت این نهاد خبر داد.

۱۰ شهریور ۱۳۹۸

آمار بالای خیانت و نارضایتی جنسی در طلاق های ایران

طلاق دلایل پنهان و پیدای فراوانی دارد. شاید شایع ترین دلایل طلاق مسائل اقتصادی، اعتیاد، ناسزگاری های زوجین با یکدیگر و تفاوت های فکری و فرهنگی باشد. اما زمانی که لایه های دیگر پدیدۀ طلاق بررسی می شود می توان ناگفته ها و دیده های فراوانی را رصد کرد که بر بروز طلاق تأثیرگذار می شوند. این گزارشی از یکی از دلایل پنهانی طلاق است: نارضایتی جنسی.

۵ شهریور ۱۳۹۸

سحر تبر اعجوبۀ اینستاگرامی ایران

اینستاگرام برای بخشی از ایرانیان مبدل به فضایی برای به نمایش درآوردن همۀ چیزهایی شده است که در فضای رسمی کشور شاید قابل نمود نباشد؛ در این میان جوانان و دخترانی پیدا می شوند که مرزهای این نوع حضور را به طرز شگفت آوری جا به جا می کنند. سحر تبر یکی از پدیده های اینستاگرام است که او را بهانه ای قرار دادیم تا این روند را مورد بررسی قرار دهیم؛ اینستاگرام با شخصیت ایرانی چه می کند؟

۴ شهریور ۱۳۹۸