چرا صادق سعیدی عزل شد

تغییراتی در برخی مدیریت دستگاه های شهرداری بوشهر اتفاق افتاده است. محمد صادق سعیدی برکنار شده و به جای او احمد بارگاهی مشاور شهردار، بر صندلی سازمان فرهنگی ورزشی تکیه زده است. این تحلیلی است بر چرایی و چگونگی این تغییر.

۲۷ شهریور ۱۳۹۸

تحلیلی بر سه موضوع روز

برکناری جان بولتن و مرگ دل خراش دختر آبی و اعلام الحاق کرانه باختری به اسرائیل سه محور سخن روز سیراف خبر به قلم دکتر امان الله شجاعی است.

۲۱ شهریور ۱۳۹۸

دختر آبی نمادی از مرگ عدالت

خبر خودسوزی و مرگ سحر خدایاری که به دختر آبی مشهور شده است، دست‌به‌دست در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های جمعی می‌چرخد. دختر هوادار تیم استقلال که هفتۀ گذشته مقابل درب دادسرا در حرکتی اعتراضی اقدام به خودسوزی کرده بود، بامداد دیروز جانش را از دست داد.

۲۰ شهریور ۱۳۹۸

۱۷ شهریور خونین پیروزی انقلاب اسلامی را کلید زد+ تصاویر

به گزارش سیراف خبر، در شهریور ماه سال ۱۳۵۷ که مصادف با ماه رمضان بود؛ در شب های این ماه مبارک، در اکثر مجالس مذهبی و مساجد از خفقان و نبودن آزادی و توهین رژیم به مقدسات ملت ایران صحبت می کردند و مردم اعتراضات خود را در قالب راهپیمایی نشان می دادند. در شب […]

۱۷ شهریور ۱۳۹۸

شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان بوشهر و بی‌انگیزگی برای بازیابی اعتبار

شورای سیاست گذاری استان بوشهر در آستانۀ انتخابات مجلس یازدهم قرار دارد و در عین حال به نظر می رسد حجم انتقادات نسبت به عملکرد آن به گونه ای است که اعتبار آن را به نحو مؤثری مخدوش ساخته است. آیا اصلاح طلبان بوشهر خواهان مشارکت بالا هستند. بنا به کدام احتمال اصلاح طلبان مشارکت بالا را جستجو نمی کنند.

۱۴ شهریور ۱۳۹۸

انتخابات مجلس یازدهم و لزوم بازگشت اعتبار به صندوق رأی

انتخابات مجلس یازدهم در اسفند ماه سال جاری برگزار می شود. سیراف خبر طی یک نظر سنجی از مخاطبان خود پرسید آیا در انتخابات شرکت می کنید؟ این تحلیلی است بر نتایج این نظرسنجی و دلایل شکل گیری چنین نتیجه ای.

۱۲ شهریور ۱۳۹۸