برای انجام مراقبت‌های پوستی از مراجعه به آرایشگاه‌ها خودداری کنید

دکتر مرضیه افروزنده مختصص پوست و مو و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای انجام مراقبت‌های پوستی از مراجعه به آرایشگاه‌ها خودداری کنید.

۲۴ شهریور ۱۳۹۸

پوستر عجیب نصب شده در تابلوهای استانداری بوشهر

در برخی از تابلو اعلانات استانداری بوشهر پوستر عجیبی نصب شده است که به نظر توهین آمیز می رسد و زنان مانتویی را در مقابل زنان چادری قرار داده که موجب هوسرانی در اجتماع و فروپاشی نهاد خانواده شده اند.

۱۴ شهریور ۱۳۹۸

زنان استان بوشهر و وضعیت ورزش و سلامت جسمانی آنان

زنان استان بوشهر به لحاظ امکانات ورزشی در چه شرایطی به سر می برند و آیا امکانات موجود در نگاه های سنتی نیاز آنان به ورزش را تأمین می کند؟ کارشناسان سلامت جسمانی چه نظری در رابطه با امکانات و نیاز زنان به ورزش در استان بوشهر دارند؟

۱۴ شهریور ۱۳۹۸

عسلویه و ریاست یک زن در فضایی به شدت مردانه

عسلویه و پارس جنوبی برای بوشهری ها نمادی است از آفتاب سوزان، آلودگی فراوان، درامدهای نجومی و دریای نفت… سرزمینی غنی اما بری از عدالت. در میان این بی عدالتی ها اما شاید کمتر به ذهن برسد که یک زن چرا در پست های مدیریتی این قطب اقتصادی کشور نیست. این مصاحبه با زنی است که توانسته این کلیشه های ذهنی را بشکند و فراتر از آنها ظاهر شده تا به عنوان ریاست یک بخش فنی-مهندسی در عسلویه به خدمت مشغول باشد.

۶ شهریور ۱۳۹۸

ورود آقایان به این روستا ممنوع است!

به گزارش سیراف خبر به نقل از آخرین خبر، در ۱۲۰ کیلومتری شهر اسوان در دره صعایده از توابع شهر ادفو در مصر، تابلویی به چشم می خورد که در آن نوشته شده است: روستای سماحه به شما خوش آمد می گوید. برخلاف حالت طبیعی در مجتمع های مسکونی تکامل یافته، در این دهکده غیر […]

۴ شهریور ۱۳۹۸

زنان بوشهری و گرانی کاموا و به محاق رفتن یکی از فراغت­‌‌هایشان

شاید برای نواحی گرمسیری مثل بوشهر گفتن از کاموا و کاموا بافی مسئلۀ روز نباشد. اما زنان بوشهری نظر دیگری دارند. زنان بوشهری که کاموا و کاموابافی تنها دلخوشی آنان بوده است.

۳ شهریور ۱۳۹۸

پنجاه سال نوشتن، پنجاه سال خاطره

فرنگیس کرمی یکی از قدیمی‌ترین روزنامه نگاران بوشهری است که این کار را به صورت تجربی و ذوقی آموخته و سالیان متمادی به آن اشتغال داشته. فرصتی دست داد تا در حاشیۀ هفتۀ خبرنگار با او گفتگویی انجام دهیم و از پنجاه سال نوشتن، پنجاه سال خاطره برایمان بگوید.

۳۱ مرداد ۱۳۹۸