خسرو دهقانی و دمیدن هوای تازه در استانداری بوشهر

خسرو دهقانی به عنوان سرپرست دفتر سیاسی استانداری بوشهر منصوب شده است. این نگاهی کوتاه به تأثیرات این انتصاب و نیازهای امروز استان به تغییرات سیاسی ملموس است.

۵ آذر ۱۳۹۸

طرح سرا یا سامانه رأی سنجی اصلاح طلبان چیست؟

طرح سامانۀ رأی سنجی اصلاح طلبان رونمایی شده است و واکنش های فراوانی را برانگیخته. در این تحلیل می کوشیم نگاهی به جزئیات این طرح داشته باشیم.

۱۹ آبان ۱۳۹۸

دموکراسی

واژه «دموکراسی» از لغت یونانی دموکراتیا گرفته میشود که اجزای آن عبارت اند از دمو (مردم) کراتوس (حکومت). بنابراین دموکراسی در اصل به معنای نظامی سیاسی است که در آن مرد حکومت می کنند نه پادشاهان یا اشراف.

۱۹ آبان ۱۳۹۸

یک فقره ویرایش سیاسی

یک فقره ویرایش سیاسی قسمتی از کتاب مزخرفات فارسی است که در ادامه شما را دعوت به مطالعه آن می کنم.

۱۸ آبان ۱۳۹۸

مناظره داغ کرباسی و مطلبی پور در دانشگاه خلیج فارس

به مناسبت ۱۳ آبان در دانشگاه خلیج فارس بوشهر مناظره ای با محوریت و موضوعیت فرهنگ تعامل با غرب برگزار گردید. در این برنامه که به همت بسیج دانشجویی منعقد شد، حجت الاسلام سید محمد مهدوی پور، مدیر مسئول مؤسسۀ میقات جوانان انقلاب اسلامی و فعال سیاسی و اجتماعی و مهندس مبین کرباسی، دبیر مجمع دانش آموختگان نو اندیش استان بوشهر(مجمع دانا) به مناظره در خصوص نحوۀ تعامل با غرب و باید‌ ها و نباید‌ های آن پرداختند.

۱۶ آبان ۱۳۹۸

مأموریت عیسی کلانتری: استان بوشهر شاهد یک فاجعۀ زیست محیطی دیگر

سفر عیسی کلانتری به استان بوشهر دارای اهمیت بسیار بالا و به سزایی است. بنا به گزارش های رسیده به سیراف خبر، کلانتری در سفر اخیر خود به بوشهر مأموریت یافته تا یکی از مهمترین پروژه های صنعتی استان را که می تواند برای دهه ها بوشهری ها را درگیر خود کند، تعیین تکلیف نهایی نماید. بوشهری ها باید با حساسیت تبعات این سفر و تصمیم گیری در این بازدید را رصد نمایند. این گزارشی است از مأموریتی ویژه که عیسی کلانتری با آن وارد استان بوشهر شده است.

۲ آبان ۱۳۹۸

بیکاری جوانان استان بوشهر و مسئولیت اداره کل کار این استان

بیکاری جوانان استان بوشهر یکی از مهمترین و پر رنگ‌ترین اشکال محرومیت در استانی است که سرشار از منابع خداداد و فرصت‌های توسعه است. اما نبود مدیریت‌های صحیح برای بهره برداری هدفمند از این فرصت‌ها و منابع بزرگ‌ترین چالش اشتغال جوانان استان بوشهر شده است. جمعی از فارغ التحصیلان جویای کار استان بوشهر یادداشتی برای سیراف خبر ارسال کرده اند و این چالش مدیریتی را به نقد کشیده‌اند.

۱ آبان ۱۳۹۸