غلامعلی میگلی نژاد به مثابۀ پیروز انتخابات مجلس یازدهم

انتخابات مجلس یازدهم نزدیک می شود و غلامعلی میگلی نژاد در حوزۀ بوشهر گناوه و دیلم بنا به شواهدی بالاترین بخت پیروزی در انتخابات را دارد. در این تحلیل ویژه به بررسی چرایی این احتمال می پردازیم.

۲۵ مهر ۱۳۹۸

آنچه سالاری نگذاشت و آنچه گراوند و امیری پذیرفتند: پارک لیان از دست می رود

پارک لیان به عنوان پروژه ای ملی بار دیگر در دستور کار شهرداری و استانداری بوشهر قرار گرفته استغ اما دیوار کشی در پارک لیان بوشهر شهروندان را نگران و معترض کرده است که ممکن است به جدا شدن بخش عمده ای از پارک منتهی شود.

۲۵ مهر ۱۳۹۸

مقایسه‌ای بر نرخ مشارکت در ۱۰ دورۀ انتخابات مجلس در ایران

نرخ مشارکت در ۱۰ دورۀ انتخابات مجلس در ایران می تواند ترسیم کنندۀ وضعیت پیشاروی انتخابات مجلس یازدهم باشد. سیراف خبر مقایسه ای کوتاه از این آمار و نتایج حاصله از آن را ارائه می کند.

۲۴ مهر ۱۳۹۸

اصلاح طلبان و آن سه کاری که کردند و اعتباری که نمانده

شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان بوشهر سه تصمیم اشتباه و پر هزینه گرفته است. به بهانۀ انتصاب مدیر کل جدید آموزش و پرورش استان بوشهر نگاهی به این سه اشتباه می اندازیم و قدرت تحلیل منتهی به این تصمیمات غلط را می کاویم. این بی اعتباری در آستانۀ انتخاباتی دیگر رخ داده است.

۲۰ مهر ۱۳۹۸

چه کسی استاندار بوشهر است؛ گراوند یا خدری؟

نحوه تعامل استاندار بوشهر و نمایندۀ حوزۀ بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی روز به روز حواشی بیشتر و گسترده‌تری به خود می‌گیرد. این حواشی به صورتی است که مبدل به انتقادات علنی و فراوانی به خدری و گراوند شده است. اینک در آستانۀ انتصاب بخشدار مرکزی شهرستان گناوه بار دیگر انتقادات و اعتراضات را این بار از حوزۀ گناوه علیه استاندار برانگیخته است.

۱۶ مهر ۱۳۹۸

سوگواری من برای محمد جواد عظیمیان طولانی خواهد بود

محمد جواد عظیمان فوت کرد و در بهشت صادق بوشهر به خاک سپرده شد. اما مرگ او دلالت بر یک رسوایی بزرگ در جامعه پزشکی استان بوشهر دارد.

۷ مهر ۱۳۹۸

تجمع اعتراضی به مرگ دردناک محمد جواد عظیمیان جوان بوشهری مقابل استانداری بوشهر

جوان ۲۰ ساله بوشهری به نام محمد جواد عظیمیان در سانحه ای مصدوم می شود و برای مداوا به بیمارستان شهدای خلیج فارس برده می شود که بنا به ادعای خانواده به دلیل عدم دریافت خدمات پزشکی و درمانی در موعد مقتضی دچار مرگ مغزی شده و جان خود را از دست می دهد. اعضای خانواده نسبت به این روند در مقابل استانداری تجمع کرده اند.

۴ مهر ۱۳۹۸