بیکاری جوانان پایتخت انرژی در کنار نفت، گاز، پتروشیمی، گمرک، نیروگاه، دریا و هزارتای دیگر

مردم عسلویه به سبب حضور گسترده فلرهای نفت و گازی در منطقه خود، محیط‌زیست‌شان نابود شده، هوای مناسبی برای تنفس ندارند، با توجه به یدک‌کشیدن نام پایتخت انرژی کشور، رفع بیکاری جوانان بومی این منطقه خواسته کوچکی است که مسؤولان عزمی برای رفع آن ندارند.

۴ آذر ۱۳۹۸

وقتی یک فرزند طلاق به سخن در می آید: آن سوی رنگ خاکستری

فرزند طلاق بودن چه پیامدهایی دارد؟ فرزندان طلاق که خاکستری رنگ و محو، اما پر از حرف‌های ناگفته باقی مانده اند. چگونه متارکه دو نفر می‌تواند جهان یک نفر را عوض کند؟ آنها دنیا را چگونه می‌بینند؟ با چه مشکلات و چالش هایی روبرو بوده‌اند و هنوز دست و پنجه نرم می‌کنند؟

۲۱ آبان ۱۳۹۸

پلیس بوشهری پاکبان شد

طی یک حادثه رانندگی در میدان قدس بوشهر پس از جابه جایی تصادفی، پلیس به تمیز کردن محل برخورد که مقداری شیشه ریخته است، می پردازد.

۹ آبان ۱۳۹۸

راز و رمز های نهفته در دل “شوتی ها”

نمی‌ترسی؟ از سرعت، از گیر افتادن، از نرسیدن؟
“دیگه ترس نداره. وقتی افتادی توی جاده و یادته که قسط داری و خرج زندگی داری، دیگه از هیچی ترس نداری. فقط می‌خوای سریع برسی آخرش …”

۳۰ مهر ۱۳۹۸

گزارش ویدیویی از “شوتی ها”

باید برای شوتی ها که زاده سرزمین مادری ما هستند کاری کنیم. ریشه یابی مشکل را جدی بگیریم و در صدد حل مشکل بر آییم. چرا یک جوان با به خطر انداختن جان خود و دیگران حاضر به انجام چنین کاری می شود؟ مگر چه بر سر او آمده که باید به هر روشی شده از راه شوتی به درآمدی برسد. آیا واقعا اینقدر مشکلات کسب و کار جدی است که جوان زاده سرزمین جنوب سرزمین آفتاب و دریا نعمت های خدادادی بیکران نفت گاز پتروشیمی نیروگاه دریا خاک و هرچی که تو دنیا هست اینجا هست اما جوان این خطه باید از راه قاچاق به درآمدی برسد تا بتواند معاش زندگی خود را بپردازد.

۲۹ مهر ۱۳۹۸

بزرگترین پروندۀ جنایی تاریخ ایران

بزرگترین پروندۀ جنایی تاریخ ایران، حیوان آزاران برای جامعه خطرناک اند! به گزارش سیراف خبر، محمد بسیجه معروف به بیجه متهم اصلی جنایات پاکدشت بود. وی کارگر کوره پز خانه ای در همان منطقه بود که به تجاوز و قتل بیش از ۱۷ کودک و ۳ بزرگسال اعتراف کرد. ماجرای قتل کودکان در اطراف تهران، […]

۲۳ شهریور ۱۳۹۸

۱۵۰۰ زندانی استان بوشهر، از آموزش های مهارتی بهره‌مندی می شوند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: مهارت‌آموزی نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد در همین راستا آموزش‌های مهارتی گسترده به ۱۵۰۰ زندانی در سال ۹۸ در دستور کار است.

۲۳ شهریور ۱۳۹۸