اروپائیان در خلیج فارس

اروپائیان در خلیج فارس چه میکردند و تاریخچه حضور آنها به چه صورت بوده است. این تاریخچه دارای فراز و نشیب هایی است که بوشهر در آن حضور دارد.

۱۶ آبان ۱۳۹۸

گزارش ویدیویی از “شوتی ها”

باید برای شوتی ها که زاده سرزمین مادری ما هستند کاری کنیم. ریشه یابی مشکل را جدی بگیریم و در صدد حل مشکل بر آییم. چرا یک جوان با به خطر انداختن جان خود و دیگران حاضر به انجام چنین کاری می شود؟ مگر چه بر سر او آمده که باید به هر روشی شده از راه شوتی به درآمدی برسد. آیا واقعا اینقدر مشکلات کسب و کار جدی است که جوان زاده سرزمین جنوب سرزمین آفتاب و دریا نعمت های خدادادی بیکران نفت گاز پتروشیمی نیروگاه دریا خاک و هرچی که تو دنیا هست اینجا هست اما جوان این خطه باید از راه قاچاق به درآمدی برسد تا بتواند معاش زندگی خود را بپردازد.

۲۹ مهر ۱۳۹۸

روز جهانی غذا و ده میلیون ایرانی گرسنه

۲۴ مهر روز جهاین غذا برای توجه دوباره به میزان هدر رفت غذاهایی است که می تواند جان میلیون ها انسان را نجات دهد. رضا پرتوی سنگی در یادداشت خود برای سیراف خبر به بررسی این مسئله و راهکارهای مقابله با دور ریختن غذا می پردازد.

۲۴ مهر ۱۳۹۸

گزارشی ویژه از خانۀ سالمندان بوشهر؛ از فراموش شدگان تا غذا دادن هر روز به پدر

سیراف خبر؛ نرگس ستوده: با تعدادی از دانشجوهای انجمن علمی روان شناسی دانشگاه پیام نور صبح روز یک شنبه برای بازدید و تهیه گزارش به خانۀ سالمندان رفتیم. در ابتدای ورود به سالن خانۀ سالمندان، به دلایل قوانین آنجا گوشی‌های همراه را از ما گرفتند. بوی تند مایع شستشوی و خیسی کف سالن من را […]

۲۴ مهر ۱۳۹۸

نوزاد یک روزه در بیمارستان گنجی برازجان به کما رفت

در هفته های اخیر چند رویداد دل خراش منجر به مرگ در بیمارستان های استان بوشهر رخ داده است که در آنها کوتاهی های پزشکی از سوی خانواده های دغدار عامل مرگ معرفی شده است. کمای نوزاد یک روزه در بیمارستان گنجی برازجان و مرگ مادر نوزاد رویداد تلخی است که منجر به شکایت خانواده از بیمارستان و سیستم درمانی استان شده است.

۱۵ مهر ۱۳۹۸

معلمان ایرانی با کمترین درآمد در مقایسه با دیگر کشورهای جهان

۱۴ مهرماه روز جهانی معلم است که به همین مناسبت سیراف خبر مقایسه ای بین میزان حقوق معلمان در ایران و جهان انجام داده تا معیار مشخصی برای جایگاه معلمان و وضعیت نظام آموزشی کشور به دست آید.

۱۴ مهر ۱۳۹۸

مرگ دردناک و تراژیک محمد جواد عظیمیان در بیمارستان خلیج فارس

مرگی دردناک در بیمارستان خلیج فارس رخ داده است. پسر جوانی که به نظر می رسد به خاطر قصور فاحش پزشک جان خود را از دست داده است. جواد و مرگی دردناک در بیمارستان خلیج فارس بوشهر موجی از اعتراضات اجتماعی را برانگیخته است.

۴ مهر ۱۳۹۸