روز جهانی غذا و ده میلیون ایرانی گرسنه

۲۴ مهر روز جهاین غذا برای توجه دوباره به میزان هدر رفت غذاهایی است که می تواند جان میلیون ها انسان را نجات دهد. رضا پرتوی سنگی در یادداشت خود برای سیراف خبر به بررسی این مسئله و راهکارهای مقابله با دور ریختن غذا می پردازد.

۲۴ مهر ۱۳۹۸

گزارشی ویژه از خانۀ سالمندان بوشهر؛ از فراموش شدگان تا غذا دادن هر روز به پدر

سیراف خبر؛ نرگس ستوده: با تعدادی از دانشجوهای انجمن علمی روان شناسی دانشگاه پیام نور صبح روز یک شنبه برای بازدید و تهیه گزارش به خانۀ سالمندان رفتیم. در ابتدای ورود به سالن خانۀ سالمندان، به دلایل قوانین آنجا گوشی‌های همراه را از ما گرفتند. بوی تند مایع شستشوی و خیسی کف سالن من را […]

۲۴ مهر ۱۳۹۸

نوزاد یک روزه در بیمارستان گنجی برازجان به کما رفت

در هفته های اخیر چند رویداد دل خراش منجر به مرگ در بیمارستان های استان بوشهر رخ داده است که در آنها کوتاهی های پزشکی از سوی خانواده های دغدار عامل مرگ معرفی شده است. کمای نوزاد یک روزه در بیمارستان گنجی برازجان و مرگ مادر نوزاد رویداد تلخی است که منجر به شکایت خانواده از بیمارستان و سیستم درمانی استان شده است.

۱۵ مهر ۱۳۹۸

معلمان ایرانی با کمترین درآمد در مقایسه با دیگر کشورهای جهان

۱۴ مهرماه روز جهانی معلم است که به همین مناسبت سیراف خبر مقایسه ای بین میزان حقوق معلمان در ایران و جهان انجام داده تا معیار مشخصی برای جایگاه معلمان و وضعیت نظام آموزشی کشور به دست آید.

۱۴ مهر ۱۳۹۸

مرگ دردناک و تراژیک محمد جواد عظیمیان در بیمارستان خلیج فارس

مرگی دردناک در بیمارستان خلیج فارس رخ داده است. پسر جوانی که به نظر می رسد به خاطر قصور فاحش پزشک جان خود را از دست داده است. جواد و مرگی دردناک در بیمارستان خلیج فارس بوشهر موجی از اعتراضات اجتماعی را برانگیخته است.

۴ مهر ۱۳۹۸

بیماران بوشهری به تزریق خون نیاز مداوم دارند

مدیرکل انتقال خون بوشهر گفت: در استان بیمارانی داریم که به طور مکرر به تزریق خون احتیاج دارند در نتیجه نیاز مداوم به خون در استان احساس می شود.

۲۱ شهریور ۱۳۹۸

عصبانیت داریوش ارجمند از دستمزد میلیاردی سریال شهرزاد

داریوش ارجمند بازیگر پیشکسوت کشورمان در فیلمی که به تازگی از سخنان وی در فضای مجازی منتشر شده در پی تقطیع مصاحبه اش در فضای مجازی واکنش نشان داد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۸