آنچه سالاری نگذاشت و آنچه گراوند و امیری پذیرفتند: پارک لیان از دست می رود

پارک لیان به عنوان پروژه ای ملی بار دیگر در دستور کار شهرداری و استانداری بوشهر قرار گرفته استغ اما دیوار کشی در پارک لیان بوشهر شهروندان را نگران و معترض کرده است که ممکن است به جدا شدن بخش عمده ای از پارک منتهی شود.

۲۵ مهر ۱۳۹۸

اصلاح طلبان و آن سه کاری که کردند و اعتباری که نمانده

شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان بوشهر سه تصمیم اشتباه و پر هزینه گرفته است. به بهانۀ انتصاب مدیر کل جدید آموزش و پرورش استان بوشهر نگاهی به این سه اشتباه می اندازیم و قدرت تحلیل منتهی به این تصمیمات غلط را می کاویم. این بی اعتباری در آستانۀ انتخاباتی دیگر رخ داده است.

۲۰ مهر ۱۳۹۸

برای کودکان درون دهۀ پنجاه و شصتی ها

متولدین دهۀ شصت کودکی سختی داشته اند؛ شرایط اقتصادی و اجتماعی به گونه ای بوده است کودکی کردن آنها را دشوار کرده. روز جهانی کودک فرصتی برای پرداختن به آن است

۱۷ مهر ۱۳۹۸

شاهین قربانی بی‌فکری‌ها و زیاده خواهی‌ها

تیم شاهین شهرداری بوشهر در لیگ برتر نتایج نا امید کننده ای داشته است و منجر به شکل گیری اعتراضات فراوانی به عملکرد تیم، شهرداری و شورای شهر شده است. اما چر؟ چرا این تیم در لیگ برتر نمی تواند نتیجه بگیرد و راه حل عبور از این بحران ها در کجاست؟

۱۴ مهر ۱۳۹۸

سازمان محیط زیست استان نمادی از پاسخگویی استاندارد در استان بوشهر

به دنبال انتشار گزارشی با عنوان پارک پرندگان بوشهر یا شکنجه‌گاه جانوران بی‌گناه در سیراف خبر؛ سازمان محیط زیست استان بوشهر اقدام به بازرسی و تهیۀ گزارشی از وضعیت پارک کرده است که اینک مدیر مسئول و صاحب امتیاز سیراف خبر بر این گزارش، یادداشتی منتشر کرده است.

۱۰ مهر ۱۳۹۸

روز جهانی سالمندان و مهمترین چالش قرن ۲۱ در ایران

روز جهانی سالمندان است و بهانه ای است که نگاهی کوتاه به آینده ای داشته باشیم که به زودی از راه خواهد رسید: پیری جمعیت ایران

۹ مهر ۱۳۹۸

سوگواری من برای محمد جواد عظیمیان طولانی خواهد بود

محمد جواد عظیمان فوت کرد و در بهشت صادق بوشهر به خاک سپرده شد. اما مرگ او دلالت بر یک رسوایی بزرگ در جامعه پزشکی استان بوشهر دارد.

۷ مهر ۱۳۹۸